Bilecik genelindeki üye sayısıyla Eğitim Bir Sen ve Eğitim İş sendikalarını geride bırakan Türk Eğitim Sen, il genelinde yetkili sendika oldu.

Türk Eğitim Sen Bilecik Şubesi; Bozüyük, Pazaryeri, Osmaneli ve Yenipazar ilçelerinde, üniversitede ve il genelinde yetkili sendika oldu.

İl genelinde toplamda 1287 üye sayısına ulaşan Türk Eğitim Sen, 1232 üye sayısına sahip olan Eğitim Bir Sen ile 263 üye sayısına sahip Eğitim İş Sendikalarını geride bıraktı.

Türk Eğitim Sen Bilecik Şubesi, böylece önceki 13 yıl boyunca yetkiyi elinde tutan Eğitim Bir Sen’in elinden yetkiyi almış oldu.

“YETKİ EMİN ELLERDE”

1287 üyesine teşekkür ederek “yetki emin ellerde" diyen Türk Eğitim Sen Bilecik Şube Başkanı Veli Şahan, “İlkeli sendikacılık anlayışı ile hiç bir zaman pes etmedik, korkmadık, yılgınlığa düşmedik, başaracağız dedik ve inançla başardık. Kimseye makam ve akçeli işler vadetmedik. Kimseye mobing uygulamadık. Yalan söylemedik, tayin sözü vermedik, okul müdürlerinin baskısı ile üye almadık, üye tutmadık. Kimseye kıyak ders programı ya da boş gün ayarlamadık. Üye sayımızı gönüllere dokunarak yeni aldığımız üyelerle artırdık. Yeni gelen üyelerimize hoşgeldiniz diyoruz. Tüm üyelerimize teşekkür ediyoruz. Başta il yönetimimizi, ilçe yönetimlerimizi ve işyeri temsilcilerimizi tebrik ediyoruz. Çalışmalarımızı aynı heyecanla devam ettireceğimizi ve haklının hakkını aldığı ana kadar mücadelemizin devam edeceğini herkesin bilmesini istiyoruz.” Dedi. BETÜL KESİK