ATA İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, 13. Cumhurbaşkanlığı seçiminin ülke genelinde olduğu gibi Bilecik’te de sürpriz ismi oldu.

Resmi olmayan sonuçlara göre, 13. Cumhurbaşkanlığı seçiminde Türkiye genelinde Cumhur İttifakının Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan  %49,42,  Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ise %44,95 oy aldı. Muharrem İnce’nin adaylıktan çekilmesiyle bu ittifak adaylarının karşısında yarışan isim ATA İttifakı Adayı Sinan Oğan oldu. Oğan, alınan son resmi olmayan verilere göre Türkiye genelinin %5,20’sinin oyunu aldı.

Sinan Oğan’dan sürpriz oy oranı

Bilecik’te de sandıkların tümü açılırken 13. Cumhurbaşkanlığı seçiminde resmi olmayan sonuçlara göre Cumhur İttifakı Adayı Recep Tayyip Erdoğan %49 oy alırken, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu %41 oy aldı.

Bilecik’te Milletvekili Adayı çıkartan, Cumhurbaşkanı adayları için de yoğun bir seçim kampanyası gerçekleştiren bu ittifakların yanında; Bilecik’te bir yapılanması olmayan ve seçim sürecinde bir çalışma yürütmeyen Ata İttifakı’nın Adayı Sinan Oğan’ın Bilecik’te resmi olmayan sonuçlara göre; 12.232 oy alarak oyların %8,12’sini aldığı görüldü.

Zafer Partisi ve Adalet Partisi'nin kurduğu ATA İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan’ın Türkiye genelimde yüzde 5,3 Bilecik genelinde de yüzde 8,12 oy alması sürpriz etkisi yarattı.

Oğan'ın ittifaktaki partilerden fazla oy alması, adaylıktan çekilen Muharrem İnce'nin oylarının Oğan'a gittiği şeklinde yorumlandı. Resmi olmayan sonuçlara göre Türkiye genelinde 2,7 milyondan fazla oy alan Oğan, ikinci tur için kilit isim haline geldi. Gamze Elmas