Türkiye 14 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerine odaklanmışken Milletvekili adayı kesinleşen isimlerden biri olan Gölpazarılı İş insanı Yüksel Ürem Demokrat Parti’den Bilecik’ten milletvekili adayı oldu.

Bilecik’in sesi olmak için ve kanayan yaralarını bir an önce durdurmak için aday olduğunu açıklayan Ürem, “Millette hizmet etmek aday olduğunu söyleyen Ürem, “Nasip olur meclise geldiğimiz günden itibaren Bilecik ilimizin sorunlarını meclise taşıyacağız öncelik tarımsal faaliyetlerde bulunan çiftçilerimizin üretim anlamındaki sıkıntıları ele alacağız köylerde yaşayan vatandaşlarımızın meclisteki sesi olacağız genç nüfusun işsizlik problemini iş adamı ve sanayicilerimizle el birliğiyle son bulduracağız iktidarın her seçim dönemi geldik yol yaptık deyip ama Bilecik’in kanayan sorunu olan alt yapı ve Yenisehir’deki yol problemini biran evvel öne alıp bu mağduriyeti gidereceğiz Bilecik büyükşehirlere verilen özel istihtam ve kredilendirme işlerini hızlandırıp turizm şehri statüsüne sokacağız artık üvey evlat muamelesi görmesine asla izin vermeyeceğiz.

Bursa ve Bolu’ya acılan Gölpazarı taraklı yolunu karayolları kullanımına açıp halkımızı yaşanan ulaşım sıkıntısından kurtaracağız Ürem vatandaşımız artık çalışan sıkıntılarını Ankara’da dillendiren vekiller sözcükler istiyor bugüne kadar sade bir vatandaş olarak verdiğim bu mücadeleyi artık meclis çatısı altında halkın söylemlerini kürsüde yasallaşmış şekilde vermeye söz verdik bu sözümüzü ve halka her daim dönük olan yüzümüzü yere düşürmemeye gayret edeceğiz.

 “Yaptığım bu çalışmalar sürecini yakinen takip eden siyasi parti sözcüleri bu tutumu tarafıma sözlü ve yazılı olarak onlarca kez iletmiş Demokrat parti genel başkanı sayın Gültekin uysal ve siyasi kurmayları tarafından tarafıma Bilecik halkının sesi olmam çalışmalarımı meclis çatısı altında birlik ve dayanışma içinde sürdürmek amaçlı davete kayıtsız kalamamış demokrat partiden Bilecik milletvekili adayı oldum.”dedi.

YÜKSEL ÜREM KİMDİR?

1976 Bilecik Gölpazarı doğumlu olup Eğitim öğretimini Bursa’da tamamladıktan sonra 2002 yılında İzmir’e yerleşerek Ticari hayatını Restoran işletmeciliği inşaat ve Turizm alanında sürdürmektedir.

Evli ve 3 çocuk babası olan Yüksel Ürem siyasi hayatımda her zaman liyakat ve yapılan her iş gibi siyasetinde işinin ehline verilmesinden yana oldum. Bilecik’te sanayi ve turizm alanında vatandaşlarımızın her türlü sorununa çözüm odaklı yaptığım işler vatandaşlarımızın ve desteklerini esirgemeyen iş adamlarımızın teveccühüyle sivil toplum kuruluşlarının derneklerin ve vakıfların karşı karşıya kaldığı haksızlıkların her daim sözcüsü oldum. Hiçbir etnik köken bakmaksızın insan odaklı ayrıştırma dan ötekileştirmeden bizden anlayışı gütmeden sokak sokak tüm vatandaşlarımızın dertlerine derman olmaya çalıştım.