Bilecik Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince uyuşturucu madde kullanan, bulunduran, nakleden veya ticaretini yapan şahıs ya da organizasyonların deşifresine yönelik eş zamanlı olarak 3 ayrı operasyon gerçekleştirildi.

Operasyonlar kapsamında şahısların ikametinde, arabalarında ve kendi üzerlerinde yapılan arama sonucunda;  351,84 gram gelen Sentetik Kannabinoid(Bonzai) Maddesi,  8,46 gram gelen Metamfetamin Maddesi, 3 adet Tabanca,  25 adet Tabanca fişeği, Ø 2 Adet Bong Aparatı ele geçirildi.

Yürütülen operasyonlarda toplam 3 şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Şahıslar hakkında “Uyuşturucu Madde İmal Ve Ticareti” ve “Kullanmak için uyuşturucu madde satın almak, kabul etmek veya bulundurmak” suçları kapsamında yasal işlem yapıldı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şahıslardan S.Y.K. isimli şahıs Adli kontrol şartı ile serbest bırakılırken; B.P. ve B.Ü. isimli şahıslar çıkarıldığı Sulh Ceza Hâkimliğince tutuklanarak Bilecik M Tipi Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi. NEVZAT KAPTAN

Editör: BETÜL KESİK