Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘Öğretmenler İçin Yapay Zekâ Projesi’ BEBKA tarafından desteklenmeye hak kazandı. 

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) 2024 Yılı Teknik Destek Programı Mart-Nisan döneminde 22 proje başvurusu yapıldı. Yapılan değerlendirmeler neticesinde 7 proje, başvuru rehberinde belirtilen puanlama kriterlerine göre başarılı bulundu. Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘Öğretmenler İçin Yapay Zekâ Projesi’ de başarılı bulunan projeler arasında yer aldı. 

Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘Öğretmenler İçin Yapay Zekâ Projesi’ BEBKA tarafından teknik destek almaya hak kazandı. Konu ile ilgili Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Bu eğitim, öğretmenler yapay zekâ araçlarını kullanarak etkili ders planları oluşturmasına, uygulamasına ve bu dersleri değerlendirmesine olanak tanıyacaktır. Eğitim sürecinde yapay zekâ teknolojilerinin eğitimdeki potansiyeli ve kullanım alanlarına dair bir temel oluşturacaktır. Katılımcılar, yapay zekâ teknolojilerinin tarihçesi ve eğitimde nasıl kullanılabileceğini öğrenecek, yapay zekâ konseptlerini ve terminolojisini anlayacaklardır. Katılımcı öğretmenler, ders içeriklerini zenginleştirmek için sanal laboratuvarları nasıl kullanacaklarını öğrenecek, eğlenceli ve etkileşimli öğrenme ortamları oluşturmak için kullanılacak araçlar hakkında bilgi edinecektir. Projeyi hazırlayan Ar-ge birimimize teşekkür ediyoruz.” denildi. 


 

Kaynak: BETÜL KESİK