İl Özel İdaresi tarafından 4 ay önce alımı yapılan, toplam 150 Milyon Lira değerinde 20 adet iş makinesi göreve başladı.

Vali Şefik Aygöl, Valilik bahçesinde vatandaşlarla bayramlaşma programı gerçekleştirdi. Daha sonra İl Özel İdaresi bünyesine kazandırılan 20 iş aracı sergilendi.

Ulaşım, altyapı, çevre düzenlemeleri, su işleri ve olası doğal afetlerde kullanılmak üzere; 8 adet Damperli Kamyon, 1 adet Kasalı Kamyon, 1 adet Çekici Tır, 3 adet Kanal Kazıcı, 2 adet Greyder, 1 adet Mobil Konkasör, 1 adet Eleme Makinesi, 1 adet Lowbed, 1 adet Forklift, 1 adet Yama Silindiri Bilecik’e kazandırıldı.

Programda konuşan Vali Aygöl, “Vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmak için yatırımlarımız devam ediyor.” diyerek yeni iş makinelerinin Bilecik'e hazyırlı olmasını temenni etti.

Yapılan açıklamada, “İdaremiz  makine parkında bulunan 105 adet iş makinesi ve hizmet araçlarıyla 4.307 km2 yüz ölçümüne sahip 8 İlçe, 282 köy ve bağlısında bulunan 1.906 kmlik yol ağımızda 32.105 nüfusa hizmet veriyor.

İl Özel İdaremiz görev ve sorumluluk alanındaki kamu hizmetlerinin yerine getirilmesinde en önemli güç kaynağı olan, toplam bütçesi 150 Milyon Lirayı bulan 20 adet iş makinesi ile araç filosunun gücüne güç katmaktadır.

Ayrıca İlimizin ve İdaremizin en büyük kazanımlarından olan konkasör makinesi ile; Bölgemizin ve İlimizin sahip olduğu Mermer ve Taş ocaklarının üretim faaliyetlerinin doğal sonucu olarak meydana gelen ve pasa olarak adlandırılan malzemeler “atık” değil artık yani “endüstriyel hammadde” olarak nitelendirildiğinden bu artıklar; çevreyi kirleten zararlı atıklar değil, ekonomik değeri olan yeniden değerlendirilebilecek nitelikteki hammadde kaynağı olarak kullanılabilecektir.

Sadece idaremiz son 2 yılda yol alt ve üst yapı çalışmalarında söz konusu endüstriyel hammadde olarak kullanımı mümkün olan bu malzemeden yaklaşık 40 Milyon Lira bedelle dışarıdan hizmet almıştır. Bugün envanterimize katılan Mobil Konkasör, Mobil Elek ve ekipmanlarıyla çok daha fazla yol ağımızda daha kaliteli hizmet çok daha düşük maliyetlerle yerine getirilirken akaryakıt, nakliye ve zamandan tasarruf sağlanacaktır.” İfadelerine yer verildi.

Kaynak: BETÜL KESİK