Diyetisyenler Ece Özlük ve Eylem Yıldırım, eğitim süreçlerini tamamlayarak sertifikaları ile Rezonans hizmeti vermeye başladılar.

Diyetisyen Ece Özlük ve Diyetisyen Eylem Yıldırım iş birliğiyle Diyetisyen Ece Özlük Sağlıklı Beslenme Danışmanlık ofisine ve aynı zamanda Bilecik’e ‘Rezonans Terapi’ hizmeti kazandırıldı. Ece Özlük ve Eylem Yıldırım, eğitim süreçlerini tamamlayarak sertifikalı bir şekilde bu terapiyi verdiklerini belirttiler.

Ece Özlük ve Eylem Yıldırım, bu uygulamanın Bilecik’te bir ilk olduğunu, yeniliklerle birlikte Bilecik halkına hizmet etmekten mutluluk duyduklarını belirterek, bu yenilikle tanışmak isteyen herkesi ofislerine beklediklerini dile getirdiler.

Özlük ve Yıldırım yaptıkları açıklamada,

“Biorezonans çalışma felsefesini kuantum fiziğinden alan enerji dengeleme yöntemidir. Biorezonans terapilerinde maddelerin, organların ve hücrelerin enerjileri kullanılır. İlaç ya da kimyasal maddeler kullanılmadığı için de yan etkisi yoktur. Biorezonans terapileri kişiye ve yapıldığı alana özeldir.

Yetmişli yılların ortalarında alerjileri tedavi etmek için Dr. Franz Morell, damadı Elektronik Mühendisi Eric Rasche ile birlikte vücudun kendi frekanslarını kaydedebilen, analiz edebilen, düzeltebilen ve ardından düzenlenmiş frekansları insan vücuduna geri verebilen bir cihaz geliştirdi. Bu cihaz özellikle Almanya’da biorezonans metodu olarak adlandırılan

tamamlayıcı – integratif tıp akımının başlamasına neden oldu. Bilimsel çalışmalarla da desteklenen biorezonans yıllar içinde tüm dünyada yaygın bir şekilde kullanılan bütüncül tedavi yöntemi haline gelmiştir.

Biorezonans Nedir sorusunun cevabı ise ; Biorezonans terapileri günümüzde sigara bırakma, alkol bırakma, kilo verme, psikolojik sorunlar başta olmak üzere çok çeşitli rahatsızlıklarda destek amacı ile kullanılmaktadır.

Biorezonans cihazı; Alerjik rahatsızlıklar, besin intoleransı, sigara bırakma, alkol bırakma, kilo verme – zayıflama, psikiyatrik sorunlar, ağrıların giderilmesi gibi durumlarda kullanılmaktadır

Biorezonans terapileri, yaş kısıtlaması olmadan kalp pili bulunanlar, epilepsi hastaları ve hamileler dışında herkese uygulanabiliyor.

Rezonans terapilerinin yan etkisi yoktur. İnsan vücudunda hastalıklara zemin hazırlayan hastalıklı elektromanyetik titreşimler, cihaz sayesinde ters çevrilir ve kişiye gönderilir. Bu iki ters manyetik alan karşılaştığında nötrleşmektedir. Bu şekilde vücudumuzdaki manyetik kirlenme temizlenmiş olur. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta bu yöntemin kalp pili taşıyanlarda, hamilelerde, epilepsi hastalarında uygulanmaması gerektiğidir.

Rezonans terapileri frekans temelinde çalıştığı için herhangi bir ilaçla olumlu yada olumsuz bir etkileşimi yoktur.” İfadelerine yer verdiler.