Osmaneli Merkez Avcılar Kulübü tarafından geleneksel olarak her yıl düzenlenen Tek Kurşun Tavşan Hedefi atış yarışmalarına Bilecikli avcılar ve atıcılar damgasını vurdu.

Osmaneli Merkez Avcılık ve Atıcılık Kulübü tarafından bu yıl 31’incisi düzenlenen geleneksel Tek Kurşun Tavşan Hedefi atış müsabakaları yapıldı.

Belenalan Köyü Göksu Mevkiinde gerçekleşen yarışmaya 81 ilin profesyonel ve amatör avcıları ile atıcılarından 2000 kişiden fazla katılım sağlandı. Müsabakalarda Bilecik’i temsil eden katılımcılar, büyük bir performans sergiledi.

Osmaneli Merkez Avcılar Kulübü tarafından doğaya ve çevreye duyarlılığı artırmak, farklı kentlerde avcı ve atıcılar arasında birlik ve beraberliği güçlendirmek amacı düzenlenen yarışmaya Türkiye’nin her yanından katılım büyük oldu. 35 metre tavşan hedef atışlarında Bilecik’i temsil eden yarışmacılar büyük bir başarıya imza attı. Bilecik’i temsil eden Hilmi Yorulmaz birincilik madalyasını kazandı. Yine Bilecik’i temsil eden Basri Kuş ikinci ve Tayfun Karaman dördüncü oldu.

Yarışmaların ardından yapılan ödül töreninde, dereceye girenlere kupa, madalya ve çeşitli hediyeler verildi

Kaynak: EMİNE TÜRKSOY