Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi (BŞEÜ) tarafından düzenlenen ‘2. Bilim Şenliği’ne katılan Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Oruç Baba İnan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Bilecik’in içerisinde bulunduğu sanayi master planı hazırlandığını söyledi. Bilecik’in bölgedeki lojistik merkezi haline geleceğini belirten İnan, “Bilecik’in hak ettiği potansiyeli de gerçekleştirmek ve altyapının önünü açmak için cansiparane çalışacağız.” dedi. İnan, konu hakkında şunları aktardı:

DSC_7983

“Öncelikle Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın sanayi alanlarından sorumlu bakan yardımcısı olarak hakikaten altyapının önündeki engelleri aşmak için Bilecik'i de planlayarak Türkiye'nin sanayi master planı önümüzdeki sene çıkaracağız. Sanayi master planında yola çıkarken hedefimiz geçtiğimiz yüzyılda açılan sanayi alanlarını önümüzdeki 5 yılda iki katına çıkarmak. Kolay değil ama cansiperane çalışacağız.

Bu çalışmalar çerçevesinde Bilecik'in de dört bölgenin lojistik güzergahlarının merkezindeki; demir yolu demir yollarına erişimlerini, sanayi alanlarıyla planlayıp Bilecik’in hak ettiği potansiyeli de gerçekleştirmek ve altyapının önünü açmak için cansiparane çalışacağız."

DSC_8004

“BİLECİK HAKKINI ALACAK”

Programda konuşan Veli Şefik Aygöl ise sanayi master planı için, “Bilecik bir sanayi şehri olarak hakkını alacak” ifadelerini kullandı. Aygöl, konuşmasında, “Bu kadar güzel markalar var. Bu kadar güzel üretim var. Bu kadar ciddi bir sanayi var. Bakan yardımcımız çok güzel bir şey aktardı. Master planı belli iller için yapılıyor. Onun müjdesini verdi. O müjdeyi ben hatırlatmak istiyorum ilin valisi olarak. Sizden önce birkaç saattir onun mücadelesini veriyoruz. Bizim ticaretimizle siyasetimizle onun mücadelesini verdik. Yani burası bir sanayi şehri olarak hakkını alacak. Onun master planını yaptılar ve müjdesini verdiler.” dedi. Korkmaz Kesik