banner795
banner401
banner422
banner806
banner773
banner735

Bilecik’te Doktorlar her türlü özlük haklarında iyileştirme adına iş bırakma eylemi yaptı. HEKİM-SEN, HEKİM BİRSEN, TÜRK TABİBLER BİRLİĞİ sendikalarının ortaklaşa yaptıkları basın açıklamasında  amaçlarının kesinlikle vatandaşları,  hastaları mağdur etmek olmadığını, kendi mağduriyetlerini gözler önüne sermek, özlük ve çalışma haklarının düzenlenmesi adına iş bırakma eylemi yaptıklarını belirttiler.

Doktorlar Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi poliklinik girişinde yapılan basın açıklamasında Türkiye genelinde 17-18 Şubat tarihlerinde iş bırakma eyleminin yapılacağını belirtti.

Doktorlar adına basın açıklamasını yapan Acil Uzmanı Doktoru Gizem Gönüllü, amaçlarının kimseyi mağdur etmek olmadığını fakat özlük ve çalışma imkanlarının iyileştirilmesi adına farkındalık yaratmak için iş bırakma ve  basın açıklaması düzenlediklerini belirtirken, “Mustafa Kemal Atatürk kendisini bize emanet etmenizi emretmişken, siz bizi kime emanet ettiniz” diye sordu.

Acil Uzmanı Doktoru Gizem Gönüllü, sendikalar adına yapılan ortak basın açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Ben;

“Kutsal bir mesleği icra edeceğim, ülkeme ve insanıma faydalı olacağım!” gayesiyle gençliğini heba etmiş, hayatını bilime ve insanlığa adamış, amacına ulaştığında mesleğe kutsal hekimlik andı içerek başlamış ve senin sağlığını senden bile daha çok dert edinme erdemini göstermişken…

Sen;

Bana ya sözlü/fiziki şiddet uyguladın ya da çarşıda/pazarda sebebini sormadan araya gövdeni koyacağın kavgalar varken, şiddete konu “görevi başındaki bir hekim olan ben” olunca ÖLDÜRÜLMEME bile ses çıkarmadın…

Ve Siz Sayın Yetkililer;

Bu ülkenin en çetin sınavlarına, en sıkıntılı eğitim sürecine göğüs germiş olan bizleri,

Yoksulluk sınırının altında maaşa

Birbirimizle yarışalım, sizi unutalım diye performansa

Emeklilikte dahi çalışmaya

Akla zarar, hukuka aykırı yollarla edindiğiniz şikayetlerle uğraşmaya

Tüketici mahkemelerinde görülen astronomik tazminat davalarına

Vatan toprağından ayrılmak maksadıyla yabancı dil kurslarına

Dövülmeye, sövülmeye, hatta öldürülmeye mahkum ettiniz!

İnsan doğasına aykırı çalışma koşullarından eve dönerken uyuyakalıp can verdirttiniz!

Mustafa Kemal Atatürk kendisini bize emanet etmenizi emretmişken, siz bizi kime emanet ettiniz

İşte bu sebeplerle BİZ;

Çağdaş ülkeler düzeyinde hekimlik ve emeklilik, hekimlik meslek onuruna yakışır bir hayat, öldürülme korkusu yaşamadan, yaşatmak üzerine kurulu mesleğimizin hakkıyla icrası için…

GERÇEK ANLAMDA BİZİ TEMSİL EDEN, HEKİMSEN YÖNETİM KURULUNUN ALMIŞ OLDUĞU 17 NO’LU KARARI DOĞRULTUSUNDA İŞ BIRAKIYORUZ.

Bu ilk eylemimiz değil, yukarıdaki problemler çözüme kavuşturulmadığı sürece de SON OLMAYACAK!”

Basın açıklamasının ardından Doktorlar olaysız bir şekilde dağılırken, Acil Servis Covid servisi, yataklı servisler ve acil ameliyatlar dışında tüm hastanede iş durdurma eylemi gerçekleşti.  

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
banner747

banner524

banner92

banner714

banner679

banner620

banner390

banner510

banner503