banner795
banner401
banner422
banner806
banner773
banner735

Memleket Partisi İl Başkanı Hüseyin Korkman:

Memleket Partisi İl Başkanı Hüseyin Korkman, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle yaptığı açıklamada, “Memleket Partisi olarak 14 Mart'ı tıp emekçilerinin dayanışma günü, Tıp Haftasını da tıp emekçilerinin ve halkımızın sağlık haklarının ele alındığı, mesleki dayanışmanın güçlendirildiği, toplumsal barışın savunulduğu, sağlık hakkının gelişmesine yönelik çabaların da gündeme taşındığı bir hafta olarak değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

     “Tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkürü bir borç biliyoruz. Kendilerine sonsuz teşekkür ediyoruz” diyen İl Başkanı Hüseyin Korkman, açıklamasında şu görüşlere yer verdi.

     “Ülkemizde 14 Mart, ilk olarak 1827 yılında ilk tıp eğitimi veren okulun açılma tarihi olarak, modern tıp eğitiminin başladığı tarih kabul edilip kutlanmaya başlandı. Ülke koşulları gereği zaman zaman direnişin, özlük haklarının ve kutlamaların yapıldığı bir gün olarak anıldı.

     İşgal altındaki İstanbul'da, 14 Mart 1919 günü Haydarpaşa'da toplanan tıp öğrencilerinin gerçekleştirdiği protesto, 14 Mart'a ilişkin ilk etkinlik olarak tıp tarihi kayıtlarında yeralıyor. 1976'dan beri sadece 14 Mart günü değil, 14 Mart'ı içine alan hafta boyunca kutlamalar yapılmakta ve Tıp Haftası olarak kabul edilmektedir.

     Daha önce baloların yapıldığı, bayram gibi kutlamaların olduğu 14 Mart, artık uygulanan sağlık politikaları nedeniyle tıp emekçilerinin değersizleştirildiği, tıp emekçilerine yönelik şiddetin giderek tırmandığı, nitelikli bir tıp eğitiminin olmadığı, ücret ve iş güvencesinin olmadığı bir sağlık ortamında bayram olarak değerlendiremiyoruz.

     Memleket Partisi olarak 14 Mart'ı tıp emekçilerinin dayanışma günü, Tıp Haftası'nı da tıp emekçilerinin ve halkımızın sağlık haklarının ele alındığı, mesleki dayanışmanın güçlendirildiği, toplumsal barışın savunulduğu, sağlık hakkının gelişmesine yönelik çabaların da gündeme taşındığı bir hafta olarak değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

     Sağlığımız için, en azından çocuklarımızın ve gençlerimizin hayatı için, geleceğimiz için bu ülkenin sağlık çalışanlarımıza tüm halkımızla birlikte destek olmamız gerektiğini söylüyoruz.

     Bugün görüyoruz ki ülkemizi yöneten iktidar tüm sağlık çalışanlarının dertlerini anlamıyor.

     Ülkemizde ve dünyada yaşanan Covit-19 salgınında nasıl fedakar doktorlarımız ve sağlık çalışanlarımız olduğunu hep birlikte gördük. Tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkürü bir borç biliyoruz. Kendilerine sonsuz teşekkür ediyoruz.

     Günümüzün iktidarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü anlamamaktır. “Her ulus çocuklarının sıhhatli ve gürbüz olmaları için yaşadıkları bölgenin sıhhî şartlarını temin etmek, devlet halinde bulunan siyasî teşekküllerin en birinci ödevidir. 1937 siyasilerin görevini hatırlatmıştır. “Beni Türk hekimlerine emanet edin” sözleri ile de doktorlarımıza olan sonsuz güvenini ortaya koymuştur. Ancak mevcut iktidar doktorlarımıza güvenmek yerine kapıyı göstermektedir.

     Böyle bir söylem bizce akıl tutulmasıdır. Mevcut iktidara sözümüz şudur. Bu söylemlerden derhal vazgeçin, tüm sağlık çalışanlarımızın emeklerinin karşılığını verin.

     Halkımızın sağlığını koruyun. Bu sizin görevinizdir. Görevinizi yerine getirin. Son söz olarak tüm sağlık çalışanlarımızın ve doktorlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını kutluyoruz. Sağlıklı bir toplum yaratma yolunda başarılar diliyoruz.”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
banner747

banner524

banner92

banner714

banner679

banner620

banner390

banner510

banner503