banner795
banner401
banner422
banner806
banner773
banner735

Cafer Arslanboğa

Yeniden Refah Partisi Bilecik İl Başkanı Cafer Arslanboğa, "Bugün ne yazık ki, Suriye ve Irak fiilen iç savaş sonucu yıkılmış vaziyettedir. Bu ülkelerde Yinon Planı doğrultusunda yeni şekillenmeler yapılmaya çalışılmaktadır" dedi.

Cafer Arslanboğa, basına yaptığı açıklamada; " İsrail, yeni Türkiye’nin Ortadoğu’daki gücünü kırabilmek amacıyla ABD ile birlikte hareketle ‘Arap Baharı’ başta olmak üzere çeşitli yöntemlerle mevcut istikrarı ortadan kaldırmaya yönelik büyük ölçekli hamleleri ne yazık ki şu anda Filistin başta olmak üzere, Irak, Suriye, Libya ve Yemen’de büyük oranda sonuca ulaşmış olduğunu görmek mümkündür. Geçmişte Ortadoğu’nun ‘Sevr Anlaşması’ ile parçalanmasını öngören ve tarihte ‘Bunsen Raporu’ olarak bilinen ve Sir Maurice William Ernest de Bunsen tarafından ana hatları ortaya konulan stratejik rapor Osmanlı Devleti’nin parçalanmasına vesile olmuştur. Osmanlı bakiyesi üzerine şekillendirilmeye çalışılan yeni Ortadoğu haritası büyük ölçüde amaçlanan sonuçları vermekle kalmadı, İsrail Devleti’nin daha sonra kurulması önündeki duvarların adım adım yıkılmasına da ön ayak olmuş oldu" dedi.

"BUGÜN NE YAZIK Kİ, SURİYE VE IRAK FİİLEN İÇ SAVAŞ SONUCU YIKILMIŞ VAZİYETTEDİR"

Yeniden Refah Partisi Bilecik İl Başkanı Cafer Arslanboğa açıklamasının devamında, "Keza İsrail Devleti’nin bekasını amaçlayan ve Oded Yinon tarafından Şubat 1982’de yayınlanan ve geçmişteki ‘Bunsen Raporu’nu çağrıştıran ‘Oded Yinon Planı’ raporu, İsrail’e komşu ülkelerin parçalanması ve yönetimlerinin zayıflatılması amacına yönelik olup, şu anda bu raporun yıkıcı sonuçlarını görmek mümkündür. 54. Hükümetin Başbakanı Prof.Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın üzerine basa basa ifade ettiği; ‘Suriye ve Irak parçalanırsa sıra İran ve Türkiye’ye gelecek’ şeklindeki açıklaması hala hafızalardadır. Bugün ne yazık ki, Suriye ve Irak fiilen iç savaş sonucu yıkılmış vaziyettedir. Bu ülkelerde Yinon Planı doğrultusunda yeni şekillenmeler yapılmaya çalışılmaktadır" dedi.

" YENİDEN REFAH PARTİSİ OLARAK ŞİDDETLE RET ETTİĞİMİZİ İFADE ETMEK İSTİYORUZ"

      Cafer Arslanboğa, ABD’nin Doğu Suriye’de büyük ölçekli yığınaklar yapması ve yeni oluşumlara yol açacak hamleleri başlatması salt İsrail’in güvenliğini öngören ve etrafındaki ülkeleri güçsüzleştirmeyi amaçlayan Yinon Planı’nın bir sonucu olduğunu belirtirken, "Bütün bu planlar adım adım uygulanırken ve açıkça hedefte İran ile Türkiye’nin parçalanmaları yönünde politikalar ve stratejik hamleler geliştirilirken, sayın Cumhurbaşkanı’nın sırf ekonomik güçlükler karşısında teslimiyetçi bir anlayışla tüm Ortadoğu’nun parçalanmasını bir manifesto olarak ortaya koyan İsrail ile güçlü ilişkiler başlatması son derece vahim sonuçlar ortaya çıkarması kaçınılmaz olup, bu konudaki yaklaşımını Yeniden Refah Partisi olarak şiddetle ret ettiğimizi ifade etmek istiyoruz" dedi.

" İSRAİL CUMHURBAŞKANI ISSAC HERZOG’UN TÜRKİYE’YE VAKİ ZİYARETİNE KARŞIYIZ VE KINIYORUZ"

       Arslanboğa son olarak, "Bu bağlamda İsrail Cumhurbaşkanı Issac Herzog’un Türkiye’ye vaki ziyaretine şiddetle karşı olduğumuzu ve kınadığımızı bir kez daha ifade etmek istiyoruz. Sonuç olarak AK Parti iktidarı döneminde ülkemizin ekonomik olarak getirildiği çıkmaz sokaktan çıkış yolunun İsrail ile ilişkileri geliştirmekle mümkün olmadığını, D-8 projesinin geliştirilmesi ve Yeniden Refah Partisi’nin ortaya koyduğu milli kaynak paketiyle mümkün olduğunu bir kez daha vurgulamak istiyoruz" dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
banner747

banner524

banner92

banner714

banner679

banner620

banner390

banner510

banner503