banner716
banner401
banner422
Memleket Partisi Bilecik
banner773
banner735

Belediye Başkanı Semih Şahin, ihraç istemi iddiasıyla Yüksek Disiplin Kurulu’na sevkedildi

Bilecik Belediyesi’nde yaşanan rüşvet olayının ardından Belediye Başkanı Semih Şahin’in, CHP Genel Merkezi’nde yapılan MYK toplantısı sonucunda parti Yüksek Disiplin Kurulu’na ihraç istemi iddiasıyla sevkedildiği öğrenildi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, parti sorumluluğu, etik değerleri ve yerel yönetim ilkeleri ile bağdaşmayan tutum ve davranışları nedeniyle Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin’in Yüksek Disiplin Kurulu’na sevkedildiğini açıkladı.

Torun, yaptığı açıklamada, “Bilecik Belediyesi’nde yargıya intikal eden soruşturma süreci ile Belediye Başkanı Semih Şahin hakkında kamuoyuna yansıyan iddialar, Genel Merkezimiz tarafından hassasiyetle takip edilmektedir. Bu kapsamda; partimizin Yerel Yönetimler Heyeti, yerinde inceleme ve değerlendirme yapmak üzere bölgeye gönderilmiştir. Parti heyetimizin araştırmaları sonucunda kapsamlı bir rapor hazırlanmış ve Genel Merkezimize sunulmuştur.

Merkez Yönetim Kurulumuzun 16 Şubat 2022 tarihli toplantısında parti heyetimizce hazırlanan rapor ciddiyetle ele alınmıştır. Yapılan kapsamlı değerlendirmeler sonucunda, Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin’in; parti sorumluluğu, etik değerleri ve yerel yönetim ilkeleri ile bağdaşmayan tutum ve davranışları nedeniyle, Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilmesine oy birliği ile karar verilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” dedi.

Semih Şahin, Genel Merkez’e çağırıldı

Diğer yandan, siyasi kulislerde geçtiğimiz hafta Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin’in CHP Genel Merkezi’ne çağırıldığı ve Belediye’de yaşanan Rüşvet olaylarına ilişkin bilgisine başvurulduğu ve hatta istifasının istendiği iddia edilirken, Semih Şahin’in ise istifa talebine Red cevabı verdiği de gelen iddialar arasında.

Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin hakkında ulusalda ve yerelde çıkan son günlerdeki haberlerin Başkan Şahin’i zor durumda bıraktığı ve tüm haberlerin ve iddiaların CHP Genel Merkezi tarafında da takip edildiği iddia edildi.

Bilindiği gibi, Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin'in Danışmanı ve Belediye iştiraki KAYI A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkanı olan Selçuk Erdağı, Belediye binasında bir müteahhitten ve işadamından yüklü miktarda rüşvet alırken polis tarafından suçüstü yakalanmıştı.

Bilecik gündemine bomba gibi düşen bu rüşvet olayından sonra CHP il binasında Milletvekili Yaşar Tüzün, İl Başkanı Metin Yaşar, İlçe Başkanı Berna Pamukçu ve Belediye Başkanı Semih Şahin’in de katıldığı basın toplantısında Başkan Semih Şahin’e destek verilerek yargı sürecinin bekleneceği belirtilmişti.

İl Başkanı Yaşar: “Yargı sürecini bekleyeceğiz”

Basın toplantısında konuşan CHP Bilecik İl Başkanı Mehmet Metin Yaşar, Bilecik Belediye Başkanlığı binasına yapılan operasyonda Kayı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Erdağı'nın rüşvet iddiasıyla gözaltına alındığını ve operasyonla ilgili yapılan haberler üzerine bilgi sahibi olduklarını belirterek, konuyla ilgili Belediye Başkanı Şahin'den bilgi aldıklarını söylemişti. Başkan Yaşar, CHP Bilecik İl Yönetim Kurulu, Merkez İlçe Yönetim Kurulu ve Belediye Meclis grubu ile ayrı ayrı değerlendirme toplantıları yaptıklarını da söylemişti.

Başkan Yaşar, "bu konu ile ilgili tek tek düşüncelerini dinledik, toplantının sonuçlarını yetkili organımız olan CHP Genel Merkezi’ne bildirdik. Belediye Başkanımızın yapmış olduğu basın açıklamasında da belirttiği gibi suç var ise suçlunun cezasının bulması için hem Emniyet Müdürlüğü, hem Adli kurumlarda gerekli işbirliğinde bulunuyoruz fakat yargı süreci devam ettiği için soruşturmanın selameti açısından konuyla ilgili detaylar hakkında mahkeme süreci beklenmektedir" demişti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun: “Gerekli görüşmeleri yaptık Genel Merkez kararını verecek”

Ardından Bilecik Belediyesi’nde yaşanan rüşvet olayına ilişkin CHP Genel Merkezi’nden gelen heyet adına basın açıklaması düzenleyen Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Bilecik’te parti içi gerekli görüşmeleri yapıklarını ve durumu Genel Merkeze ileteceklerini ve yargı sürecini yakından takip edeceklerini belirtmişti.

Cumhuriyet Halk Partisi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Bilecik Belediyesi’nde yaşanan rüşvet olayını değerlendirerek, "Türkiye'de amacımız demokrasiyi, adaleti ve özgürlüğü getirmek, hiçbir zaman kul hakkının yenmemesini sağlamak. Şuan yargı süreci devam ediyor, biz de yakından takip edeceğiz. Önümüzdeki dönemde yargı kararını verecek" dedi.

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Antalya Milletvekili Cavit Arı ve Adana Milletvekili Burhanettin Bulut ile bir takım ziyaretler için Bilecik'e gelirken, Heyet ilk olarak Bozüyük ilçesinde parti mensupları ve Belediye Başkanıyla biraraya gelmişti. CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ve beraberindekiler ardından il, ilçe ve Belediye Meclis üyeleriyle de buluşmuştu.

“Yargı kararını verecek, biz  görüşmelerimizi  Genel Merkez’e ileteceğiz"

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “İl, İlçe Yönetim Kurulu ve Belediye Meclis üyeleriyle biraraya geldik, oturduk süreci konuştuk, tartıştık ve onların da görüşlerini aldık. Tüm görüşleri arkadaşlarımızla birlikte raporladık. Bu raporu genel merkeze taşıyarak, orada değerlendireceğiz daha sonrasında bu sonucu açıklayacağız. Tabi yaşanan süreç üzücü ama biz hak, hukuk, adalet diye yola çıktık. Adaletten hiçbir zaman sapmayacağız. Türkiye'de amacımız demokrasiyi, adaleti ve özgürlüğü getirmek. Hiçbir zaman kul hakkının yenmemesini sağlamak şuan yargı süreci devam ediyor. Biz de yakından takip edeceğiz. Önümüzdeki dönemde yargı kararını verecek" demişti.

 Semih Şahin, Genel Merkez’e çağırıldı

Diğer yandan, siyasi kulislerde geçtiğimiz hafta Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin’in CHP Genel Merkezi’ne çağırıldığı ve Belediye’de yaşanan Rüşvet olaylarına ilişkin bilgisine başvurulduğu iddia edilirken, ardından hakkında çıkan ardı ardına haberlerin Başkan Şahin’i zor durumda bıraktığı da gelen iddialar arasında.

Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edildi

Yaşanan bu süreçlerin ardından gözler CHP Genel Merkezi’ne çevrilmişken CHP Genel Merkezi’nde düzenlenen MYK toplantısında Bilecik Belediyesi’nde yaşanan rüşvet olayının masaya yatırıldığı ve toplantıda çıkan sonuç kapsamında Belediye Başkanı Semih Şahin’in Genel Merkez tarafından Yüksek Disiplin Kurulu’na ihraç istemi iddiasıyla sevkedildiği öğrenildi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, parti sorumluluğu, etik değerleri ve yerel yönetim ilkeleri ile bağdaşmayan tutum ve davranışları nedeniyle Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin’in Yüksek Disiplin Kurulu’na sevkedildiğini açıkladı.

Disipline sevk edilen Semih Şahin’in görevden alınacağı ihtimali üzerinde konuşuluyor. Alınan bu karar CHP Bilecik örgütü için olumlu bir hamle olarak nitelendirilirken, CHP’nin önümüzdeki süreçte bu ağır yaşanan süreç sonrası Bilecik kamuoyunda yeniden toparlanması adına önemli karar olarak nitelendirildi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
banner747

banner524

banner92

banner714

banner679

banner620

banner390

banner510

banner503