Bilecik Yetiştirme Yurdunun eski öğrencileri tarafından düzenlenen geleneksel buluşma toplantısı bu yıl Osmaneli’de gerçekleştirildi.

1957 ve daha sonraki yıllarda Bilecik Yetiştirme Yurdunda kalan öğrencilerin gelenek haline getirdikleri toplantılardan biri daha geride bıraktığımız hafta sonunda Osmaneli’de gerçekleştirildi.

Öğrencilik yıllarında aynı tabak, aynı çatal-kaşık ve ranzaları paylaşan öğrencilerin yılda bir kez buluşmalarını sağlamak amacı ile yaklaşık 10 yıl önce Adil Kaygısız’ın öncülüğünde ve bazı öğrencilerin girişimleri ile başlatılmış, ilk toplantı ise ismi Sevgi Evleri olarak değiştirilen Yetiştirme Yurdunda gerçekleştirilmişti.

Yetiştirme Yurdu eski öğrencileri daha sonraki yıllarda Eskişehir’den başlayarak her yıl İznik dahil değişik bir ilçede toplantılarını sürdürmeye devam etti. Bu yılki toplantı ise geçtiğimiz hafta sonu Osmaneli’de yapıldı.

Bu yıl ev sahipliğini yine Yetiştirme Yurdu eski öğrencilerinden Adem Vakar’ın üstlendiği toplantıda; hayatını kaybeden Yetiştirme Yurdu eski öğrencileri, öğretmenleri ve yöneticileri adına Mevlid-i Şerif okutulurken yemek ikram edildi. Yaklaşık 200 kişinin katıldığı toplantıda Yetiştirme Yurdu eski öğrencileri, öğrencilik yıllarını yad etti.

Yetiştirme Yurdu eski öğrencileri, önümüzdeki yıl Temmuz ayında Bozüyük’te bir araya gelme kararı aldı.

Kaynak: GAMZE ELMAS