Türkiye'nin en büyük Enduro Parkı’nın yapıldığı Bilecik, Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası'na ilk kez ev sahipliği yapacak.

Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar ve Yönetim Kurulu Üyeleri 20- 21 Nisanda Bilecik’te gerçekleştirilecek olan Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası 1. Ayağı öncesinde Vali Şefik Aygöl ile birlikte yarış alanını gezdi.

Türkiye’de çok ender rastlanan hızlı bir çalışmayla Türkiye’nin en zor ve uzun Enduro alanının oluşturulduğunu kaydeden Vali Aygöl, şu ifadelere yer verdi:

“Kıymetli Başkanımı ve yönetimini şehrimizde ağırlamaktan büyük bir gurur ve mutluluk duyuyorum. Bu bir fikir ortaya atılarak oluşmuş bir proje. Burada bir derneğimiz, iki tane kulübümüz olan bir şehir olarak özellikle motor yarışlarında arkadaşlarımız başka şehirler adına yarışırken, bu sene yapılan çalışmalarla inşallah kendi şehrimizde ve kendi şehrimiz adına yarışacağız.

Şunu gururla ifade etmek istiyoruz ki Avrupa’da şampiyonaya katılmış Türkiye şampiyonası almış arkadaşlarımız varken kendi şehrimizde değil de komşu şehirlerimizde yarışırdık. Bu fikir ortaya atıldıktan sonra özellikle Türkiye’de çok ender rastlanan bir çalışma yapıldı burada. 20 günlük bir çalışmayla tamamıyla bir şehrin imece usulüyle motorcusundan belediyesine özel idaresine Valiliğine ormanından DSİ’sine herkesin birlikte hareket ederek yaptığı çok başarılı bir çalışma yaptık.

"TÜRKİYE'NİN EN ZOR ENDURO ALANI"

Türkiye Motosiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesinin gözetiminde, onun projelendirmesiyle ve Federasyon Başkanımızın himayesiyle Türkiye’de ender olan çok güzel bir alan oluşturmuş olduk Enduro sporu alanında Türkiye’nin en zor parkurunu oluşturmaya çalıştık. Arkadaşlarımızın yaptığı tespit de şu anda Türkiye’nin en zor Enduro alanını oluşturduğumuzu görüyoruz. En uzun parkurunu oluşturmaya çalıştık. İlimizin coğrafi konumu itibariyle çevremizde yaklaşık 25 milyon nüfus var. Bu 25 milyon nüfusun içerisinde Bilecik bir vaha gibi. Özellikle ekstrem sporları için çok ciddi bir merkez konumunda. Biz bu tanıtımla diğer alanlara da açılıyoruz. Bunu Türkiye Motosiklet Federasyonu ile başlatıyoruz.

Özellikle bütün sporcularımıza hem dernek hem de kuüp üyelerimize müteşekkir olduğumu ifade etmek istiyorum. Çünkü onlar da çok ciddi olarak bu işi sahiplendiler. Burada kulübün alanını da oluşturmuşlar, buradan ayrılmıyorlar da. İnşallah burası yaşayan bir yer olacak. Burası bir şampiyona yapıldı, sonra bırakıldı gitti değil burası yaşayan bir yer olacak. Çünkü bakıyorum ki İstanbul’dan, Kocaeli’nden Bursa’dan motorcular gelip burada antrenman yapıp gittiklerini gördük.   Ben Federasyon Başkanımıza ve Yönetim Kurulumuza şehrimiz adına teşekkür ediyorum.

Ülke genelinde özellikle bu sporla ilgilenen bütün hemşerilerimizi, vatandaşlarımızı festival gibi olacak bu yarışmaya davet ediyorum.

3 AYDA BİR ŞAMPİYONA

Vali Şefik Aygöl’e Türkiye’de benzersiz bir parkur kazandırdığı için teşekkür eden Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, yine  Vali Şefik Aygöl’ün girişimiyle Bilecik’in 3 ayda bir özel bir şampiyonaya da ev sahipliği yapacağını dile getirdi.

“Türkiye Motosiklet Federasyonu olarak sezona Bilecik gibi çok güzel bir coğrafyada ve Türkiye’nin en güzel oluşturulmuş parkurunda başlamanın heyecanını yaşıyoruz.” Diyen Uçar, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“ Burada teşekkür edeceğiniz çok değerli bir Valimiz var. Çok güzel bir lokasyonda, çok güzel bir destinasyonda ve çok büyük bir emekle oluşturulmuş bu parkurumuz. İnşallah sezonun da en gözde yarışı olacak ve bu gözde yarışın da Enduro ve ATV şampiyonasının startını buradan vermiş olacağız. Burada hem şehir merkezine yakınlığı, hem sosyal alanlara yakınlığı sebebiyle emsali olmayan bir parkurun içerisindeyiz.

"BİLECİK ARTIK MOTOR SPORLARIYLA VE MOTOSİKLET SPORUYLA ANILMAYA BAŞLAYACAK"

Çok büyük bir emek var burada. Özellikle Valimizin vizyonuyla burasının her 3 ayda bir şampiyonaya ev sahipliği yapma vizyonu ve misyonu bizim için çok değerli. Burada emek veren bütün arkadaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz. Bilecik artık motor sporlarıyla ve motosiklet sporuyla anılmaya inşallah bugünden itibaren başlayacak. Çok daha güzel noktalara gidecek. Biz de burada yetişen sporcularımızı dünyanın dört bir yanında ülkemizi, bayrağımızı, İstiklal Marşımızı okunacak şekilde temsil etmelerini bekliyor olacağız."

Kaynak: BETÜL KESİK