Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın çağrısıyla tüm Türkiye’de olduğu gibi Bilecik’te de vatandaşlar balkonlara ve pencerelere çıkarak bu zorlu süreçte Koronavirüs salgınına karşı özveri ile görevlerini yerine getiren sağlık çalışanlarını alkış yağmuruna tuttu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın geçtiğimiz gün Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki konuşmasında Koronavirüs’e karşı görevlerini hassasiyetle icra eden sağlık çalışanlarını Milletvekillerine alkışlatmıştı. Vatandaşların beğenisini çeken görüntüler kısa sürede tüm Türkiye’ye yayıldı.

Bu kapsamda geçtiğimiz akşam özellikle sosyal medyada yapılan çağrılar neticesinde saat 21.00’da yurt genelinde “sağlık çalışanlarının alkışlanması” etkinliği düzenlendi. Tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de sağlık çalışanları balkonlardan ve pencerelerden alkışlandı. Alkış yağmuruna aslıklar ve sloganlarla eşlik eden vatandaşlar sağlık çalışanlarına büyük moral olurken,bazı vatandaşlarında evlerindeki ışıkları yakıp söndürdüğü gözlendi.

Diğer yandan aynı saatte her akşam sağlık çalışanlarına yönelik yine aynı etkinliğin düzenleneceğine yönelik çağrılar sosyal medyada üst sıralara çıktı.