3 Aralık Dünya Engelliler Günü 1992’den bugüne 30 yıldır tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de engellilerin yaşam kalitesinin yükseltilmesi, hayatlarının kolaylaştırılması konusunda yeni adımların atılmasına ve farkındalıklarımızın artmasına vesile olmaktadır.
Toplumumuzun ayrılmaz bir parçası olan engelli kardeşlerimizin spor, sanat, siyaset, eğitim ve iş dünyasında elde ettikleri başarılar bizlerin gurur kaynağı oluyor.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde 20 yıldır olduğu gibi engelli insanlarımızın sorunlarının çözümü önceliğimiz olmaya devam ediyor. Bu anlayışla, onların her konuda yanında olmak ve hayatlarını kolaylaştırmak için çalışıyoruz.
Şeyh Edebalı’nın “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın” anlayışıyla 20 yıldır eğitimden evde bakım hizmetlerine, istihdamda pozitif ayrımcılıktan engelli haklarına kadar pek çok soruna çözüm olduk. Sosyal hayatta yer almaları, huzur ve refahlarının artması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.
Mücadele azmini ve kararlılığını kaybetmeyerek topluma örnek olan tüm engelli kardeşlerimizi ve onları yalnız bırakmayan ailelerini sevgi ve saygı ile selamlıyorum.