Karabük İl Genel Meclisi Ağustos Ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.
Toplantıda konuşan İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen, kentte meydana gelen sel afetinde Karabük İl Özel İdaresi’nin büyük bir özveri ile çalıştığını söyledi.
Yaşanan sel afetinde herhangi bir can kaybının olmamasının büyük teselli olduğunu ifade eden Sözen, "İl Özel İdaresi olarak toplam 150 personel 40 iş makinesi ile sorumluluk sahamızın her noktasında müdahalede bulunduk. Ekiplerimiz büyük bir özveri ve gayret içinde çalıştı ve çalışmalarına halen devam ediyor" dedi.
Sel felaketi sonrası Bilecik ve Tokat İl Özel İdarelerinden destek geldiğini vurgulayan Sözen, "Sel afetinden; Yenice’de 34, merkezde 14, Eskipazar’da 12, Safranbolu’da 4, Eflani ve Ovacık’ta 4'er köyümüz olmak üzere toplamda 74 köyümüz etkilenmiştir. İlimizde meydana gelen sel afetinde; Yenice’de 20, merkezde 2, Eskipazar’da 4 olmak üzere toplamda 26 köy yolumuz kapanmış olup; ekiplerimizin özverili ve hızlı çalışmaları neticesinde 25 tanesi geçici olarak ulaşıma açılmış, 1 köyümüzün yolu ise halen kapalı olup, alternatif yol üzerinden ulaşım sağlanmaktadır. Kapalı olan yolumuza dair çeşitli projeler üzerinde çalışmalar hızlı bir şekilde devam etmektedir. 9 Temmuz sel afetinde; Yenice’de 8, merkezde 5, Eskipazar’da 2 köy olmak üzere toplamda 15 köyümüz içme suyu noktasında sıkıntı yaşamış; ekiplerimizin ve vatandaşlarımızın 'devlet millet el ele' dayanışması içinde susuz hiçbir köyümüz bırakılmamıştır. Yenice’de 11 köyümüz, merkezde 1 köyümüz olmak üzere toplam 12 köyümüzün kanalizasyon hatları zarar görmüş ve hızla onarılmıştır" diye konuştu. İHA