CHP Bilecik İl ve Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanları ve yönetimi topluca istifa etti.

CHP Bilecik Kadın Kolları Başkanı Nurten Bilecikligil ve  Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Ünzile Çiço görevlerinden istifa ederken, yönetimlerindeki isimlerin de aynı şekilde istifa ettiği öğrenildi.

(NURTEN BİLECİKLİGİL)

 KENDİLERİ VE YÖNETİMLERİ İSTİFA ETTİ

İstifa kararlarının ardından görüşlerini aldığımız başkanlar sağlık sorunlarından dolayı böyle bir karar almak durumunda kaldığını belirttiler.

İstifa etmek için kongreyi beklemek istediğini fakat kongre tarihinin ileriye atılmasının ardından bu kararı verdiğini belirten Bilecikligil, diğer yandan yönetim kurulunun da “Sen varsan varız” diyerek istifa kararı verdiklerini ifade etti.

Aynı zamanda CHP Belediye Meclis Üyesi de olan Bilecikligil, meclisteki görev süresi bitinceye kadar devam edeceğini, görev süresinin sonrasında da aday olmayacağını söyledi.

CHP Bilecik Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Ünzile Çiço da yaptığı açıklamada sağlık sebepleri dolayısıyla istifa etme kararı aldığını, yönetiminin de kendisiyle beraber istifa kararı verdiğini belirtti.

(ÜNZİLE ÇİÇO)

SAĞLIK SORUNU MU? PARTİ İÇİ SIKINTILAR MI?

Yaşanan istifaların gerçekten sağlık sorunlarından dolayı mı yoksa partide yaşanan bazı sıkıntılardan dolayı mı kaynakladığı merak konusu olurken, bu konu hakkında il başkanı Ali Özdemir’in de bir açıklama yapıp yapmayacağı merak ediliyor. BETÜL KESİK