Türkiye'de İstanbul, İzmir, Tekirdağ, Balıkesir, Kocaeli, Bursa, Yalova ve Bilecik başta olmak üzere birçok ilimizde lodos görülmeye başlandı. Uzmanlar, lodosun sıcak üfleyerek yüzümüzü yakacağını belirterek, bu hava durumunun birçok kişide baş ağrısı yapabileceğini vurguladı. Pazartesi için de müjdeli bir haber var.

Türkiye'de ağustos ayının başından bu yana etkisini sürdüren sıcaklar, yavaş yavaş kırılmaya başladı. Meteoroloji uzmanlarının değerlendirmesine göre pazar günü etkili olacak lodos, suratlara sıcak üfleyerek yakacak. 

BİRÇOK İLİMİZDE ETKİSİNİ SÜRDÜRÜYOR

Lodos İstanbul, İzmir, Tekirdağ, Balıkesir, Kocaeli, Bursa, Yalova ve Bilecik başta olmak üzere birçok ilimizde etkisini göstermeye başladı. Bu illerimizde yaşayan migren hastası vatandaşlarımızın mümkün olduğunca günü evlerinde geçirmeleri tavsiye ediliyor.

YENİ HAFTA İÇİN İSE MÜJDELİ BİR HABER VAR

Meteorolojik kaynaklar, yeni hafta için ise müjdeli bir haberi paylaştı. Hava Forum tarafından aktarılan bilgiye göre pazartesi gününden itibaren hava sıcaklıklarında düşüş yaşanacağı belirtilerek şu ifadelere yer verildi: 

"Bugün hava hem sıcak hem de İstanbul, İzmir, Tekirdağ, Balıkesir, Kocaeli, Bursa, Yalova, Bilecik gibi birçok şehirde lodos var. Bugün güneş kremi sürmeyi unutmayın. Bu rüzgar sizi üfleyerek yakar. Özellikle deniz kenarında fark etmezsiniz gizlice yanarsınız..."  HABER MERKEZİ