AK Parti, MHP, İYİ Parti oylarıyla Bilecik Belediye Başkanlığı’na seçilen Sadık Kaya’nın göreve başlamasının ardından Bilecik Belediye Başkanı Yardımcılığı görevine getirilen Ahmet Özbek'in yeğeninin eşi N. Özbek’i Belediye’de işe aldırdığı iddia edildi. 

Bilecik merkeze bağlı Cumalıköylü olduğu bilinen Belediye eski Başkanı Selim Yağcı, 3 dönemlik Belediye Başkanlığı sürecinde Cumalıköy’den birçok kişiyi Belediye’de işe aldırmıştı. Bilecik Belediye Başkanlığı dönemi içerisinde Semih Şahin de, Belediye’ye birçok personel alımı yapmıştı.

Şimdi de yine Cumalıköylü olarak bilinen İYİ Partili Belediye Başkanı Yardımcısı Ahmet Gürses’in de akrabalarını Belediye’de işe aldığı iddia edildi.

Bilecik Belediyesi’nde gerçekleştirilen rüşvet operasyonunun ardından görevden uzaklaştırılan Semih Şahin’in, Belediye Başkanlığı görevinden istifa etmesinin ardından Belediye Başkanlığı görevine gelen Sadık Kaya’nın Belediye’ye 15 personel aldığı iddia edildi.

GÜRSES, AKRABALARINI İŞE ALIYOR

Belediye’ye işe alınan birçok personelin ise İYİ Partili Belediye Başkanı Yardımcısı Ahmet Gürses’in yakınları olduğu iddia edildi. Cumalıköylü olduğu bilinen ve Belediye’de işe alındığı iddia edilenlerden birisi de Gürses’in akrabası olan Cumalıköylü yeni Belediye Başkanı Yardımcısı Ahmet Özbek’in yeğeninin eşi N. Özbek’in olduğu öğrenildi. N. Özbek’in, 5 Ocak 2024 tarihinde Bilecik Belediyesi’nde işe başladığı öğrenildi. 

BİLECİK HALKININ PARASI PERSONEL MAAŞINA GİDİYOR

Bilecik Belediyesi’nin bütçesinin büyük bir kısmının personel maaşlarına gittiği iddia edilirken, 15 personelin Bilecik Belediyesi’nde işe başladığı gelen iddialar arasında yerini aldı.

Bu isimler arasında ise en çok göze çarpan isim, Belediye’nin son yönetimi ile birlikte Başkan Yardımcılığı görevine atanan Cumalıköylü İYİ Partili Belediye Başkanı Yardımcısı Ahmet Gürses’in akrabası olan Ahmet Özbek’in yeğeninin eşi N. Özbek oldu.

BİLECİK BELEDİYESİ=CUMALIKÖY BELEDİYESİ

Bu alımlar ise, “Bilecik Belediyesi, Cumalıköy Belediyesi’ne çevrildi” yorumlarını beraberinde getirdi. Öte yandan 31 Mart tarihinde gerçekleştirilecek yerel seçimlere kadar Belediye’ye personel alımlarının devam edeceği ise gelen iddialar arasında.      

Kaynak: KORKMAZ KESİK