Rüşvet operasyonu kapsamında yargılanan  Bilecik Belediyesi eski Başkanı Semih Şahin "Kişisel verileri hukuka aykırı olarak verme veya ele geçirme” suçundan da ceza almasının ardından aldığı ceza 2 yıldan fazla olduğu için Bodrum’da Açık Cezaevine girdi.

NE OLMUŞTU?

Bilecik Belediyesi'ndeki rüşvet operasyonu kapsamında yargılanan Semih Şahin’e, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Abdullah Ay’ın sosyal medya hesabından paylaştığı Belediye personeli eşi Gülnur Ay’ı ziyaret ettiği görüntüyü izinsiz paylaşması nedeniyle hakkında “Kişisel verileri hukuka aykırı olarak verme veya ele geçirme” suçundan 2 yıl hapis cezası kararı verilmişti. 
Diğer yandan Abdullah Ay ve Gülnur Ay, Semih Şahin’in yaptığı basın açıklamasında kendilerinin ismini açıkça kullanarak “AKP Militanı” dediği gerekçesiyle bir de hakaret davası açmıştı. 
Şahin, avukatı aracılığı ile mahkeme kararına itiraz etmiş ancak Şahin’in itirazı mahkeme tarafından reddedilmiş, verilen hükme karşı istinaf mahkemesine gönderilmişti.
Buna göre Şahin, 5 yıl içinde bir suç işlemediği takdirde ceza almayacak fakat hakkında yürüyen Rüşvet ve diğer davalarda suçlu bulunduğu takdirde bunun hapis cezasına da çarptırılabilme durumu söz konusu olmuştu.

CEZAEVİNE GİRDİ

Yapılan son duruşmada İstinaf Mahkemesi’nce yapılan inceleme sonucu başvurunun reddine karar verilmiş, buna göre, Semih Şahin’in aldığı ceza 2 yıldan fazla olduğu için açık cezaevine gireceği ve hakkında denetim uygulanacağı öğrenilmişti.

Alınan son bilgilere göre; Şahin’in Bodrum’da cezaevine girdiği ve bir müddet kalacağı gelen bilgiler arasında yer aldı.

Kaynak: CAFER ELMAS