19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Bilecik’te renkli etkinliklerle kutlandı.

Bilecik Belediyesi, 19 Mayıs’ta fener alayı düzenleyerek gençlik bayramının coşkusunu katladı. Çok sayıda kişi ellerinde meşale ve bayraklarla sokaklara döküldü. Marşlar eşliğinde yürüyen vatandaşlar, bu özel günü coşku ile kutladı.

Kutlamaların devamında ise ünlü pop şarkıcısı Aleyna Tilki Bileciklilerle buluştu. Cumhuriyet Meydanı’nda konser veren Tilki’yi binlerce kişi izledi. Sevilen şarkılarıyla coşkulu kalabalığa unutulmaz bir an yaşatan Tilki’nin sahne performansı büyük beğeni topladı.

Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün ve Bilecik Belediye Başkanı Melek Mızrak Subaşı, sahneye çıkarak gençlerin Bayramını kutladı.

BAŞKAN SUBAŞI, “BUGÜN MEŞALELERİMİZİN YANDIĞI GÜN”

Sevilen şarkıcı Aleyna Tilki’yi gençlerle buluşturduğu için duyduğu mutluluğu belirten Başkan Subaşı, “Bugün meşalelerimizin yandığı gün. Bugün, Atatürk’ün doğduğum gün. Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğum gün dediği gün. Bugün 19 Mayıs. Bu güzel günü, bu özel günü, Samsun’a çıktığı bugünü, siz geçlere armağan etmiş. Ne mutlu bize. Böyle bir tarihimiz var. Böyle bir Ulu Önderimiz var. Umuyorum ki bizler gençler olarak da yarınlara kadar bu meşaleyi hiç sönmeyecek şekilde taşırız.’’ dedi.

TÜZÜN: ‘’ATATÜRK’ÜN EMANETİNE SAHİP ÇIKAN SİZ GENÇLERİN BAYRAMINI KUTLUYORUM’’

Milletvekili Yaşar Tüzün de sahneden gençlerin bayramını kutlayarak, ‘’Bundan 105 yıl Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve 18 arkadaşının  İstanbul’dan çıkarak, Samsun’a gittiği yolculuklarının başladığı ve Cumhuriyet’in temellerinin atıldığı bugünde, gençlere emanet etmiş olmasının en büyük onur ve gururunu sizler yaşıyorsunuz. Ne mutlu ki sizler Atatürk’ün eserlerine sahip çıkan gençler olarak sizlerin bayramını kutluyorum’’ dedi.

Başkan Subaşı günün anlamına özel olarak Aleyna Tilki’ye Atatürk portresini hediye etti.

GENÇLERDEN BAŞKAN SUBAŞI’YA SEVGİ GÖSTERİSİ

Konserde gençlerle bir araya gelerek, hatıra fotoğrafları çektiren Belediye Başkanı Melek Mızrak Subaşı’na gençlerden yoğun sevgi gösterisi oldu.

Başkan Subaşı, günün anlam ve önemine özel olarak ünlü şarkıcıya Mustafa Kemal Atatürk’ün bir

Kaynak: GAMZE ELMAS