Bilecik Açı Kolejinde okuma bayramı heyecanı yaşandı. 1. sınıf öğrencileri okuma, yazma öğrenmenin sevincini Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Okuma Bayramı” etkinliğinde aileleri ve öğretmenleriyle paylaştı. 

Bilecik Açı Kolejinde düzenlenen “Okuma Bayramı”, 1. sınıf öğrencilerinin harika gösterileriyle renklendi. Mehtap Fener ve Osman Nuri Boza önderliğinde gerçekleşen program, velileri adeta büyüledi. Mehtap Fener, konuşmasında çocukların emeklerine vurgu yaparak, "Çok çalıştılar, çok emek verdiler. Sizler de bu süreçte çok destek verdiniz. Onlarla aynı heyecanı paylaştınız. Bunun için siz sayın velilerime çok teşekkür ediyorum," dedi.

Osman Nuri Boza ise konuşmasında, Atatürk'e atıfta bulunarak, "Sizler hepiniz, geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz," ifadelerini kullandı.

Bilecik Açı Koleji Kurucu Müdürü Zafer Bozkurt ise çocuklara başarılar dileyerek, güzel bir sene geçirdiklerinden bahsetti ve ayrıca fen lisesinin seneye açılacağını duyurdu.

Dr. Öğretim Üyesi Nevbahar Atalay, ailelere böyle güzel çocuklar yetiştirdikleri için teşekkür etti. Gösteride çocuklar, vals gösterisi, zumba dansı ve Ayşen Demirtaş'ın önderliğinde koro performansı sergilediler. Tören sonunda çocuklar, madalyalarını alarak gururla ailelerine sundular.

Kaynak: KORKMAZ KESİK