Cumhuriyet Halk Partisi’nin 23 Eylül'de gerçekleşecek olan olağan il kongresi için il başkanlığına adaylığını açıklayan üçüncü isim Berna Pamukçu oldu.

23 Eylül tarihinde CHP Bilecik olağan il kongresi gerçekleşecek. Önümüzdeki haftasonu gerçekleşecek olan kongre için Bilecik’in tanınmış iş insanlarından Ali Özdemir ve Recep Dindar il başkanlığına adaylıklarını açıklamışlardı. CHP İl Başkanlığı için son olarak eski CHP Merkez İlçe Başkanı Berna Pamukçu adaylığını açıkladı.

CHP İl Başkanlığında gerçekleşen basın toplantısında CHP Bilecik İl Başkanı Metin Yaşar, açılış konuşması yaparken kongre süreci hakkında bilgiler verdi. 

Yaşar’ın ardından söz alan Berna Pamukçu, önümüzdeki Cumartesi günü gerçekleşecek olan kongrede ‘ben de adayım’ dedi. “Tek gayesi siyaset üretmek, örgütümüzü güçlendirmek, hedef büyütmek ve başarmak olan birisi olarak bu mücadelede varım.” ifadeleriyle adaylığını duyuran Pamukçu, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik Merkez İlçe Başkanı olarak 4 yıl boyunca görevimizi ilçe yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızla birlikte fedakârca ve sorumluluk anlayışımızla ve en önemlisi siyaseti ilke ve değerlerle yapmaya özen gösterdik. 

Gelinen bu aşamada, yürüyen il kongresi sürecinde siyaseti değiştirmek, toplumumuzu özgürleştirmek, Cumhuriyet Halk Partisi örgütünü siyasetin merkezi haline getirmek için, bir kadın ve anne sorumluluğu ile bugün karşınızdayım. 

Çıktığımız bu onurlu yolda siyasi yapılanmamızda; gerçekçi, samimi, saydam, hesap verebilir, saygı anlayışı ile kolay olanı değil doğru olanı yapmaktan yana olmak en büyük hedefimiz.

Ülkemizde bulunan siyasi tıkanmışlığın açılması için halkın sorunlarına doğrudan temas etmek ve parti çalışmalarının ana merkezinde olmak olmazsa olmazımız olacaktır. Özü itibari ile siyasette emek, çalışkanlık ve halka hizmet en büyük sözümüz olacak ve bunu sadece merkez ilçe de değil tüm ilçelerimizde örgütlerimizle gerçekleştireceğiz.

Bir kadın ve en genç aday olarak kadın hakları, gençlik örgütlenmesi en hassas olduğumuz konuların başında gelecektir. Hepimizin umudu gençliktedir. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti Devleti, kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk tarafından Gençliğe Hitabe ile gençlerimize emanet edilmiştir. Onun içindir ki ilkelerimiz olan Altı Ok’un tüm temel prensiplerine sıkı sıkıya sarılmak ve bu prensiplerin çizgisinden kopmadan çalışmak temel sorumluluğumuz olacaktır.

Cumhuriyet Halk Partisi ülkemizin 100 yıllık umudu ve çınarıdır. Hiçbirimizin bu çınara kişisel problemlerimiz, hırslarımız ve egolarımız için yön verme lüksümüz olamaz. Cumhuriyet Halk Partisi’nin tapusu sadece ve sadece Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyetlerinden Sivas Kongresi’nde oluşmuş ve Mustafa Kemal Atatürk’çe tescil edilmiştir.

Partimizde bugün itibariyle 3 aday İl Başkanlığı seçimi için tavrını ortaya koymuştur. Diğer iki adayımıza da öncelikle başarılar diliyorum. Hiçbirimizin birbirimizden üstünlüğü veya altlığı yok, hepimiz Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayıyız. Böyle nitelemek ve siyaseti karşılıklı saygıyla yapmak bence esas olmalıdır. Cumhuriyet Halk Partisi’ne hizmetim boyunca hiç kimse ile şahsi problemlerim olmadı, şahsi problemlerim olmadığı gibi de mevki ve makam için birbirine benzemez denklemlerin bir köşesinde olup, benliğimin, ilkelerimin, sıkıştırılmasına müsaade ederek bugüne kadar bir yere gelme gayretim olmadı.

 “Emeğime, çalışkanlığıma, hakkıma ve partime” güvendim. İşte tamda bu yüzden üyelerimiz ve delegelerimizle konuşarak ve görüşerek, kamuoyunun Cumhuriyet Halk Partisi’ni Türkiye’nin sigortası gördüğü, bu kritik süreçte; tek gayesi siyaset üretmek, örgütümüzü güçlendirmek, hedef büyütmek ve başarmak olan birisi olarak bu mücadele de varım.

Partimizin umudu örgütlü, demokratik, siyasi mücadelededir. Tüm bunlar varsa umut vardır, en büyük umut ise yerelde ve genelde iktidar olmaktır.

Katılımınız için teşekkür ediyor, sürecin Partimiz ve İlimiz için hayırlı olmasını diliyorum.” Korkmaz Kesik