“75 GÜNLÜK KAYI A.Ş. BAŞKANI, KAYI A.Ş.’NİN İÇİNİ Mİ BOŞALTTI?” haberimizin ardından Ahmet Gürses’ten “pes” dedirten bir paylaşım geldi!

Önceki gün yayınladığımız haberde; 75 günlük Belediye yönetiminde Kayı A.Ş. Başkanlığı yapan dönemin İYİ Partili Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Gürses’in o dönemde gerçekleştirdiği “fatura skandalı” iddialarını gündeme getirmiştik.

İddialara göre; Gürses, Eskişehir Metro Market’ten kişisel ürün ağırlıklı adeta büyük bir ev alışverişi görünümünde olan  toplam 52 Bin 360 TL tutarındaki alışverişini Belediye şirketi olan Kayı A.Ş.’ye faturalandırdı. Bu faturayı da şirket bünyesindeki Dolmabahçe Kafe’den nakit olarak tahsil ettiği iddia edildi. Bilecik Belediyesi tarafından Gürses’e yönelik suç duyurusunda bulunulmasının ardından olay yargıya taşındı.

SKANDAL FATURA KAMUOYUNDA ŞOK ETKİSİ YARATTI!

Gürses’in, Kayı Şirketi ile alakası olmayan lüks markaların kıyafetlerinin, kozmetik bakım ürünlerinin, tüy toplayıcıya kadar olan kişisel eşyaların yer aldığı yüksek fiyatlı alışverişini, halkın cebinden çıkan paralarla gelir elde eden Belediye şirketinin kasasından tahsil ettiği iddiaları kamuoyunda şok etkisi yarattı…

GÜRSES’TEN “PES” DEDİRTEN AÇIKLAMA

 Haberimizin ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan Gürses, bizi yalancılık ve sahtekârlıkla suçlayarak skandala konu olan alışverişi doğrulayan fişi yayınladı.

Bu alışverişi kendi kredi kartından yaptığını, Belediye ya da şirketin bununla ilgili tek kuruş ödeme yapmadığını belirterek, yargı yoluna gitmekle ilgili tehditte bulundu…

BELGELERİ YAYINLIYORUZ…

Yarın Gazetesi ve yarin11.com olarak Gürses’in bu “savunma” paylaşımı sonrası Eskişehir Metro Market’ten yapılan 52.360 TL’lik alışverişin faturasını ve Kayı Şirketi bünyesindeki Dolmabahçe Kafe’den tahsil edildiğini gösteren mahsup fişini yayınlıyoruz…

Mahsup fişinde düzenleyen ve kontrol eden kişilerin imzaları bulunmazken, sadece Ahmet Gürses'in imzasının olması dikkat çekerken bu fişten kimlerin haberi olduğu sorusunu da gündeme getirdi.

KAMUOYU ADINA SORUYORUZ!

Haberimize karşı yaptığı paylaşımında “Belediye ya da şirketin bununla ilgili tek kuruş ödeme yapmadığını” öne süren Gürses’e cebinden kuruş kuruş ödediği paralarla hizmet için bedel ödeyen kamuoyu adına soruyoruz;

“İmzası ile Kayı A.Ş.ýe kesilen 52 bin 360 TL’lik  fatura ile  şirket bünyesindeki  Dolmabahçe Kafe’den mahsup ettiği rakamın aynı olması tesadüf mü?

Özel harcama yaptığını açıklamasına rağmen aynı rakamla mahsup ettiği fiş hangi harcama için yapıldı?”

“Kendisine yaptığı alışveriş neden Kayı A.Ş.’ye faturalandırıldı?”

“Alışveriş bedelini önce KAYI A.Ş.’ye ait hesap kartından ödemeye çalıştığın, limit yetersiz çıkınca kendi kredi kartından ödediğin doğru mu?”

“Eskişehir Metro Market’ten yapılan 52.360 TL’lik alışveriş sana aitse, bu mahsup ve imza belgesi kimi yalancı, kimi sahtekar çıkartıyor?”

“Lüks marka kişisel ürünlerin olduğu ev alışverişinin bedelini neden Kayı A.Ş. bünyesindeki Dolmabahçe Kafe’nin kasasından nakit olarak tahsil ettin? Bu suç değil midir?”

"Kredi Kartın ile yapılan alışverişini nakit olarak şirket kasasından mahsup etmen yasalara uygun mu?"

Son olarak ise vicdanları yaralayan, kamuoyu adına son sorumuz, “Vatandaşın vergisi ile toplanan paralarla özel kartınızdan alışveriş yapma hakkını size kim veriyor?”

Tüm bu iddia ve sorularımıza karşı Gürses’in nasıl bir cevap vereceği merak edilirken, son yorumu kamuoyuna bırakıyoruz! Yargıya intikal eden  bu iddiaların takipçisi olacağız!

Kamuoyu yararına yaptığımız haberlerimize devam edecek, çok yakında da yeni belge ve iddiaları yayınlayacağız!

Kaynak: CAFER ELMAS