Bilecik Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısının ilk oturumu Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde yapıldı.

Belediye Meclisi tarafından Bilecik Belediyesi bünyesinden bulunan Strateji Geliştirme Müdürlüğü kapatılarak yerine Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü kurulmasına karar verildi. Karasu Hattında yaşanan sıkıntılardan sonra alınan bu karar sonrası Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, “yerel kaynak arayışındayız” açıklamasında bulundu.

Geçtiğimiz Temmuz ayında  Karasu İçme ve Kullanma Suyu İşletme Birliği sorumluluğunda yer alan hatta oluşan patlak nedeniyle bir arıza meydana gelmiş, meydana gelen arıza nedeniyle Bilecik merkez ve bu hatta mecbur kalan çevredeki ilçeler bir süre boyunca su kesintisiyle mücadele etmek zorunda kalmıştı.

SU VE KANALİZASYON MÜDÜRLÜĞÜ KURULACAK

Karasu hattında gerçekleşen arızaların ardından alternatif bir hat oluşturulması gerektiği kamuoyunda konuşulmaya başlanmıştı.  Yaşanan bu süreçten sonra Bilecik Belediye Meclisi’nin Ekim ayı birinci birleşim toplantısında Bilecik Belediyesi bünyesinden bulunan Strateji Geliştirme Müdürlüğü kapatılarak yerine Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü kurulmasına oy birliği ile karar verildi.

“YEREL KAYNAK ARAYIŞINDAYIZ”

Konu ile ilgili mecliste bilgi veren Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, “Strateji Geliştirme Müdürlüğümüz çok aktif olmayan bir müdürlüktü. Fen İşleri Müdürlüğümüzün altında bir su birimimiz vardı. Son zamanlarda yaşadığımız su sıkıntılarından dolayı burada tam faydalı olamadığımızı hissettik. Çeşitli su kuyularının bakımlarını yapıyoruz, su sondajları yapmaya gayret ediyoruz ve yerel kaynak arayışındayız. Burada bir müdürlüğe ihtiyaç olduğunu düşündüğümüz için Strateji Geliştirme Müdürlüğünü Su ve Kanalizasyon Müdürlüğüne çevirmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı. Korkmaz Kesik