AK Parti Bilecik Belediye Başkan Aday Adayı Üzeyir Yıldırım, 31 Mart yerel seçimleri öncesi gazetemiz yetkilisi Cafer Elmas ile bir röportaj gerçekleştirerek Bilecik için hazırladığı proje ve çalışmaları aktardı.

Ankara İŞKUR Müdürlüğü'nün ardından Bilecik İŞKUR Müdürü olan ve Belediye Başkan Aday Adaylığı için görevinden istifa eden Yıldırım, uzun zaman siyaset ve bürokrasinin içerisinde bulunmasından dolayı edindiği tecrübe ve birikimin çok önemli olduğunu vurguladı. Bilecik’in önemli sorunlarına değinen Yıldırım, aday gösterilip Başkan olduğu takdirde öncelikle konut ve trafik sorunlarının çözümüne yönelik çalışacağını belirtti.

“ACİL ÇÖZÜM BEKLEYEN SORUNLAR ÇÖZÜLECEK”

İmar, konut, trafik gibi Bilecik’in acil çözüm bekleyen sorunları için mahalle aralarına ücretsiz otopark, 5 bin evler, şehrin ranta kurban gitmeden genişletilmesi gibi önemli projelerinin ayrıntılarını paylaşan Üzeyir Yıldırım, diğer yandan üniversiteli gençlerin daha rahat sosyalleşebileceği alanlar için de çalışmaları olduğunu dile getirdi.

2 YILDA 3 PROJE

“Tek gayem Bilecik’e hizmet etmek” diyen Yıldırım, başkan olduğu takdirde ilk 2 yıl içerisinde yapacağı projelerden bahsederek, “Şeyh Edebali’nin oradaki vadiyi tarih kokan bir hale getireceğim. Öğrencilerle ilgili sosyal projelerim var. Hem spor yapabilecekler, sanatla, müzikle, uğraşabilecekleri, aynı zamanda da karınlarını çok ucuza doyuracakları bir sosyal alan projem var. Çok önemli bir toplu konut projesi olan 5000 evler projem var. Bunlara ilk iki yılda başlayacağız” dedi.

“BİLECİKSPOR’U KURUMSALLAŞTIRACAĞIM”

Bilecikspor’un da kendisi için çok önemli olduğunu vurgulayan Yıldırım, Başkan olarak seçildiği takdirde, Bilecikspor’un kurumsallaşacağını ve maddi hiçbir sorunu kalmayacağını dile getirdi. Korkmaz Kesik

Yıldırım ve Elmas arasında gerçekleşen röportajın ayrıntılarını videomuzdan izleyebilirsiniz.

Editör: Korkmaz Kesik