31 Mart yerel seçimleri öncesinde partilerin adayları merakla beklenirken ilk haber CHP’den geldi.

CHP Parti Meclisi toplantısı sonrası beklenen karar açıklandı. Genel Merkez tarafından alınan karar ile CHP Bilecik Belediye Başkan Adayı Melek Mızrak Subaşı oldu.

ÖN SEÇİM HAYALLERİ SUYA DÜŞTÜ

CHP İl Başkanı ve bazı aday adaylarının ön seçim konusunda ısrarlı olmasına rağmen, son sözü Genel Merkez söyledi. Göreve geldiği 1,5 yıllık süre içerisinde başarılı çalışmalarıyla adından söz ettiren ve kamuoyunun takdirle karşıladığı Başkan Subaşı’nın aday olarak gösterilmesi, “bazı aday adaylarının hevesi kursağında kaldı” olarak yorumlandı.

BEKLENEN OLDU

Başarılı çalışmalarının yanında halktan da büyük ilgi gören Subaşı, Başkanlık yarışında da en önemli isimlerden biri olarak görülüyor. Takdir gören Subaşı’nın aday olarak gösterilmesi kamuoyunda “beklenen oldu” dedirtti.

 ANKETLER DE “MELEK BAŞKAN” DİYOR

Genel Merkez tarafından Melek Mızrak Subaşı için yapılan memnuniyet anketinde  yüzde 58’lik oranda olumlu dönüş alındığı öğrenildi.

Subaşı isminin aday olarak bugün 21 Aralık açıklanması beklenirken, bazı raporların parti meclisine ulaşmadığından dolayı önümüzdeki Pazartesi günü açıklanacağı gelen bilgiler arasında. KORKMAZ KESİK

Editör: BETÜL KESİK