Bilecik merkezinde vatandaşın yılardır en çok şikayetçi olduğu konulardan olan “trafik çilesi” için beklenen köklü çözüm arayışı Vali Aygöl ile beraber geldi.

Dar yolları, çok sayıda aracı olan Bilecik’te özellikle iş çıkışı gibi saatler tam bir işkenceye dönüşüyor.

Otopark eksikliğinden tutun yanlış parklanmaya giden çile zinciri sonucunda “huzurlu ve küçük bir il” olan Bilecik’te, maalesef 10 dakikalık yolda kriz geçirme noktasına getiriyor. Sürücüsünden yayasına herkes bu keşmekeşle başa çıkmaya çalışıyor. Yarın Gazetesi olarak da kamuoyunun sesini duyurma amacıyla birçok defa da bu durumu gündeme taşıyıp yetkililerden bir “çözüm” beklenildiğini ifade etmemize rağmen köklü çözüm için güçlü ve net bir adım atılamadı.

Bilecik’in sorunlu, eksik kalan ve güçlendirilmesi gereken noktalarına odaklanan Vali Şefik Aygöl, geçtiğimiz günlerde İl Jandarma Komutanı Ferdi Erbakıcı, İl Emniyet Müdürü Beyti Kalaycı ile helikopter eşliğinde havadan Bilecik’teki yatırımları ve trafik hareketliliğini denetlemişti.

ÖNEMLİ KARARLAR ALINDI

Vali Aygöl, daha sonra ise İl Trafik Komisyonu toplantısına katılarak başkanlık etti.

Burada, “Trafik akışıyla ilgili şehrimizin tüm paydaşlarıyla birlikte, ortak akılla çözümler üretmeye devam edeceğiz" dedi.

Toplantıda şehir merkezindeki trafik akışına dair önemli kararlar alındığı bildirildi. BETÜL KESİK