CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün CHP Genel Merkezine 28. Dönem CHP Bilecik Milletvekili  Adaylık Başvurusunu yaptı. Tüzün'ün başvurusu, CHP'den  aday adaylığını açıklayacak diğer kişiler için de beklenen başvurunun geldiği şeklinde yorumlandı. 

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimleri dolayısıyla Aday Adaylık sürecinin devam ettiği bu günlerde CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün CHP Genel Merkezine Adaylık başvurusunu yaptı.

Aday başvurusunun ardından yaptığı açıklamada Tüzün; “Bilecik halkının şahsıma ve partimize desteğiyle muhalefet partisinde olmamıza rağmen Bilecik’e hizmet etmenin onurunu yaşadım. Türkiye’nin en küçük illerinden biri olan, 2 Milletvekili çıkartan ama özgül ağırlığı çok fazla olan Bilecik’imizi TBMM Başkanvekili olarak temsil etmenin gururunu yaşamış ve Bilecik’li vatandaşlarımıza yaşatmış biri olarak 14 Mayıs seçimlerinde Bilecik Milletvekili Adaylık başvurumu gerçekleştirdim. Şunu açık yüreklilikle söylüyorum ki, 14 Mayıs’ta Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu olacaktır. Halkın İktidarında ilimize İktidar Partisi Milletvekili olarak hizmet etmek istediğimden bu göreve talip olduğumu belirtmek isterim. Adaylık başvurumun başta partimize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.