BBP Bilecik Milletvekili Adayı Murat Önal, yaklaşan genel seçimlere iddialı bir şekilde girdiklerini belirterek, “15 Mayıs’ta Bilecik de dahil olmak üzere herkes, tüm basın yayın organları, Büyük Birlik Partisi’ni konuşacak.” dedi.

BBP’nin ilk defa baraj sorunu olmadan bir seçime gireceğini ve bunun çok önemli olduğuna dikkat çeken Önal,  şöyle konuştu:

“Öncelikle 14 Mayıs’ta gerçekleşecek seçimlerinhalkımıza hayırlı olmasını diliyorum. Büyük Birlik Partisi olarak 30 yıllık siyasi hayatı boyunca ilk defa baraj sorunu olmadan bir seçime giriyoruz. Bu bizim için çok büyük bir etken cumhur ittifakı ile birlikte hareket etmemiz sonucunda da güzel sonuçlar alacağımızı düşünüyorum.

“BİZ BU ANADOLU COĞRAFYASININ ÖZ EVLATLARIYIZ”

Allah’ın izniyle grup oluşturarak mecliste daha fazla milletvekiliyle temsil edileceğimizi düşünüyorum. Ben ve arkadaşların Muhsin başkanın dediği gibi çocuklarımızın süt parasıyla bu sancağı taşımanın, bu davanın neferleri olmanın verdiği şerefle mücadele ediyoruz. Bizim diğerlerinden farkımız şudur ki;  biz toprağı saksıda, edebiyatı kitaplarda, çiftçiyi sinemada görmedik, içinden geldik.  Biz bu Anadolu coğrafyasının öz evlatlarıyız. Çalışma arkadaşlarımın tamamı da benim gibi alın teriyle mücadele eden, halkın derdiyle dertlenen, bu anlamda sorunlarımızla ilgili çözüm odaklı yaklaşımda bulunabilecek arkadaşlarımız.

“SEÇİMİ 1. TURDA BİTECEK”

Seçim,  1 . turda bitecek inşallah. Bizim sokaktan aldığımız, gözlemlediğimiz halkın nabzı bu yönde.

“15 MAYIS’TA BÜTÜN BASIN YAYIN ORGANLARI EMİNİM Kİ BBP’Yİ KONUŞACAK”

 15 Mayıs’ta eminim ki ilimiz de dahil olmak üzere bütün basın yayın organları eminim ki BBP’yi konuşacak. Gündem oluşturacak parti BBP olacaktır. Yerel seçimlerde 41 seçim bölgesinde seçime katılmasına rağmen yüzde 2.9 gibi iyi bir oyumuz söz konusu.” BETÜL KESİK