KPSS için tarihler ÖSYM sınav takvimi ile açıklanırken, KPSS önlisans başvuru kılavuzu da yayınlandı. 2 Ekim Pazar günü yapılacak KPSS ön lisans sınavı için başvurular Bilecik’te 15 Ağustos tarihine kadar devam edecek. İlimizde KPSS önlisansına başvuracak adaylar 130 lira ücret ödeyecek.

KPSS'de başarılı olarak memur olmak isteyen Bilecik’teki adaylar, sınav hazırlıklarını sürdürürken, başvuru tarihlerini de merak ediyor. KPSS önlisans başvuruları ilimizde de 15 Ağustos tarihine kadar yapılacak.

Adayların sınav ücretini yatırırken banka görevlisine T.C. Kimlik Numarası, adı ve soyadı ile birlikte ne kadar ücret yatıracağını söylemeleri gerekiyor. Adaylar, isterlerse banka şubelerine gitmeden internet aracılığıyla da bankaya ücret yatırabilecekler. Sınav ücretini yatıran adayların banka şubesinden ayrılmadan önce kendilerine verilen banka dekontunu dikkatle incelemeleri, bilgilerinde yanlışlık yoksa bankadan ayrılmaları, yanlışlık varsa mutlaka düzelttirerek bankadan ayrılmaları gerekiyor. Banka şubesinden ödeme yapacak adaylar, bankaların çalışma saatlerini göz önünde bulunduracaklar.

ÖSYM, KPSS başvuru kılavuzunu erişime açtı. 2022-Kamu Personel Seçme Sınavı (2022-KPSS Ön Lisans), 02 Ekim 2022 tarihinde uygulanacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nda din hizmetlerinde görev almak isteyenlerin katılacakları Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) ise 27 Kasım 2022 tarihinde yapılacak. Sınava başvurular, 15 Ağustos tarihine kadar yapılacak.

27 Kasım tarihinde uygulanacak olan Diyanet İşleri Başkanlığı’nda din hizmetlerinde görev almak isteyenlerin katılacakları 2022-KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) başvuruları ise 07 – 17 Ekim 2022 tarihleri arasında olacak.

Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabilecekler. Sınava ilişkin ayrıntılı bilgi 2022-KPSS Ön Lisans kılavuzunda yer alırken, sınava başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekiyor.