Bilecik Okul Sporları kapsamında düzenlenen Basketbol Gençler A branşında yarışan Ertuğrulgazi Lisesi,  gösterdiği büyük başarıyla il şampiyonu olmaya hak kazandı.


 

Geçen sene Kumral Abdal Anadolu Lisesi ile oynadığı final maçını kaybeden Ertuğrulgazi Lisesi, bu sene Kumral Abdal Anadolu Lisesi’ni yarı finalde eleyerek finale çıktı. Bozüyük Borsa İstanbul Anadolu Lisesi ile karşılaştığı final maçına Egemen Gökçedağ kaptanlığında çıkan takımda; Eren Gülen, Emirhan Kamalı, Eren Gökçedağ ve Mehmet Batu Baştürk yer aldı.

Başarılı takım,  Ertuğrulgazi Lisesi öğretmenleri ve öğrencilerinin yoğun desteği ile maçı 66-62 skorla kazanarak il şampiyonu oldu.

Şampiyonluğun yanı sıra ilimizi gruplarda temsil etmeye hak kazanan Ertuğrul Gazi Lisesi Basketbol takımı Beden Eğitimi Öğretmeni Ergün Başar, “ İlimizi en iyi şekilde temsil etmek için çok çalışacağız. Bu şampiyonlukta bizlerden maddi manevi desteklerini esirgemeyen Okul müdürümüz Zaim Akbulut ve Bilecik Ticaret ve Sanayi odasına çok teşekkür ederiz.”dedi.