Bilecik Belediye Meclisi Eylül ayı toplantısı öncesi, Belediye Meclis Başkanı Melek Mızrak Subaşı, koltuğunu Kent Konseyi Çocuk Meclis Başkanı Nida Çeşmeci’ye bıraktı. Başkanlık koltuğuna oturan Çeşmeci ve yardımcıları belediye meclisi üyelerine isteklerini sıraladı.

Türkiye’nin en çalışkan çocuk meclisi olmayı amaçladıklarını söyleyen Kent Konseyi Çocuk Meclis Başkanı Nida Çeşmeci, belediye meclis üyelerinden büyük alkış aldı. Belediye Meclisinden istek ve taleplerini dile getiren Çeşmeci, “Bizim isteklerimiz; 25 Eylülde barınak ve itfaiye ziyaretleri yapmak istiyoruz. 18 Mayısta çocuk meclisi üyeleriyle Yaşayan Kent Müzesine gitmek istiyoruz. 20 Kasım Çocuk Hakları Gününü şenlik havasında geçirmek istiyoruz. Dünya çevre haftasında Atatürk Ormanında görev almak istiyoruz. Üçüncü yılımızda en aktif çocuk meclisi olma hayalimizi gerçekleştirmek istiyoruz.” dedi.

Belediye Meclis Başkanı Melek Mızrak Subaşı, Kent Konseyi Çocuk Meclisinin isteklerini seve seve kabul edeceklerini söyledi. Subaşı, “Ne güzel istekler bunlar. Bizde elimizden geleni seve seve yapmaya hazırız. Bilecik Kent Konseyi Çocuk Meclisi olarak bence de en çalışkan meclisi olacağınızdan hiçbir şüphemiz yok. Sizleri tebrik ediyorum ve ziyaretiniz için teşekkür ediyorum.” dedi.

 Belediye Meclis Başkanı Melek Mızrak Subaşı ve Kent Konseyi Çocuk Meclis üyeleri hatıra fotoğrafı çekildi. Belediye Meclis üyeleri, Kent Konseyi Çocuk Meclis üyeleri çocukları özgüvenlerinden dolayı tebrik ettiler. BETÜL KESİK

DSC_6705

Editör: Korkmaz Kesik