Eğitim-İş’in (Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası) 14’üncü kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde sendikada örgütlü olan eğitimciler biraraya geldi.

Eğitim-İş’in 14’üncü kuruluş yıldönümü sebebiyle sendika içinde örgütlü olan eğitim emekçileri sendika il binasında biraraya geldiler.

Başkan Ali Yetkin, sendikanın kuruluş yıldönümüne ilişkin yaptığı açıklamada,“Eğitim-İş Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün eğitim neferlerinin kalesidir” vurgusunu yaparken, sınır ötesinde devam etmekte olan operasyona ilişkin de Türk Askeri’nin yanında olduklarını belirtti.

“Eğitim-İş eğitim emekçilerinin haklı mücadelesinde yüz akı olmuştur”

Başkan Ali Yetkin, sendikalarının 14’üncü kuruluş yıldönümü kapsamında yaptığı konuşmasında, “Mustafa Necati’nin devrimciliğinden, TÖS’ten, TÖB-DER’den, Köy Enstitülerinden, Fakir Baykurt’tan devraldığımız azim ve mücadeleyle kurulan Eğitim-İş’imiz 14’üncü yaşını geride bırakmıştır. Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının kurduğu Cumhuriyeti, onun değerlerini ve öğretilerini, laik, bilimsel, demokratik ve ulusal eğitimi korumak ve geliştirme uğraşıyla geçen bu 14 yıl, eğitim emekçilerinin haklı mücadelesinde yüz akı olmuştur.

Ülkenin yine çıkmazlara sokulduğu 2005 yılının zor koşullarında eğitim emekçilerine umut vaat ederek doğan sendikamız, yurdun her bir köşesindeki eğitim çalışanlarını kucaklamış, bu ülkenin hiçbir eğitim neferinin yalnız kalmayacağının ispatı olmuştur.

Cumhuriyetimize, emeğimize, demokrasimize saldıranların daha da arttığı bugünlerde, mirasçı olduğumuz devrimci mücadele geleneğinin omuzlarımıza daha fazla sorumluluk yüklediğinin bilincindeyiz.

Eğitim-İş Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün eğitim neferlerinin kalesidir ve bu kale dimdik ayakta kaldığı sürece Cumhuriyet’in aydınlanma devrimlerine içten ve dıştan yapılan hiçbir saldırı amacına ulaşamayacaktır” ifadelerine yer verdi.

Editör: TE Bilişim