Pazaryeri Belediyesi ile Belediye-İş sendikası arasında, belediye personelinin 2024 yılında alacağı maaş konusunda anlaşma sağlandı. Pazaryeri Belediyesi’nde tüm kadrolu çalışanlar yüzde 100 zam aldı.

Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, kadrolu çalışanlarını bir kez daha enflasyona ezdirmedi. Başkan Tekin, açıkladığı yüzde 100 zamla bir kez daha kadrolu personelinin yanında olduğunu gösterdi. Her fırsatta personeline sahip çıkıp onların emeğinin karşılığını veren, bir gün bile maaşlarını geciktirmeyen Pazaryeri Belediye Başkanı Tekin, belediye personelinin 2024 yılında alacağı maaşı Belediye-İş sendikasıyla yaptığı sözleşmede tüm kadrolu çalışanların aldığı maaşları yüzde yüz zam yapıldığını ifade etti.

Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin,  “Yeni yılda Pazaryeri Belediyesinin kıymetli fertleri, işçi arkadaşlarımızın yeni yılda alacakları maaşları, ikramiyeler hariç yüzde 100 zam kararı aldık. Allah, ağız tadıyla harcamayı nasip etsin. Hükümet yeni asgari ücreti açıkladıktan sonra kadrolu personelimizin de kulağı bizim vereceğimiz haberdeydi. Personelimizi, kıymetli ailelerini enflasyonun karşısında ezdiremezdik. Yaptığınız görevlere ve unvanlara göre bu kademe kademe yukarı doğru çıkacak. Buna ikramiyeler dâhil değil, fazla mesailer dâhil değil. Helali hoş olsun, biz büyük bir aileyiz” dedi. NEVZAT KAPTAN

Editör: Korkmaz Kesik