31 Mart yerel seçimlerinde yeniden aday olan Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, ilçede işsizliği bitiren, konut ihtiyacına büyük ölçüde çözüm bulan, sağlık alanında büyüyen ve gelişen projelerini anlatırken, “Yaparsa Zekiye Tekin yapar, yaparsa Ak Parti yapar”dedi.

Pazaryeri’nin başarılı ve çalışkan Belediye Başkanı Zekiye Tekin, geçtiğimiz dönem gerçekleştirdiği ve önümüzdeki dönem projeleri ile hazır ve iddialı olduğu mesajını verdi. Pazaryeri’nde kahvehane buluşmaları gerçekleştiren Başkan Tekin, ilçenin kaderine yön veren projelerini aktarırken, vatandaşlar da alkış ve tezahüratla destek verdi.

Geçtiğimiz 5 yıllık dönemde olmaz denilen pek çok projeye imza attıklarını ve ilçenin önemli sorunlarını ortadan kaldırarak yeni bir Pazaryeri inşa ettiklerini vurgulayan Başkan Tekin, önümüzdeki dönem de bu başarılı projelerin devam edebilmesi için halktan destek istedi.

“DEPREM VE PANDEMİ SÜRECİNİ BAŞARIYLA ATLATTIK”

5 yıllık dönemi başarıyla tamamladıklarını dile getiren Başkan Tekin, “ Allah bizlere güç kuvvet verdikçe 2024-2029 yılları arasında yine başaracağız. 2019 yılında mazbatayı taktıktan tam bir yıl sonra dünyayı etki altına alan bir Covid 19 belası kafalarımızı kurcaladı. Bu salgın hem dünyayı, hem ülkemizi, hem ilçemizi etkisi altına aldı. Bütün mücadelemiz sağlıklı bir döneme geçmek için oldu. Tam artık belediye hizmetlerini layıkıyla yerine getirelim, bundan sonra rahata kavuştuk dedik, bir baktık ki 6 Şubat sabahında 11 şehrin göçük altında kaldığı sabaha uyandık. Hepimiz güneyimizde kan ağladık. Pazaryeri ilçesi olarak birlik beraberlik örneği gösterdik. Bilecik’te en güçlü, en çok çalışan belediye olarak seçidik. Pazaryeri birlik, beraberlik içerisinde hem deprem bölgesine yardımlarını esirgemedik. Hem covid 19sürecini, deprem sürecini layıkıyla Pazaryeri halkına yakışır bir şekilde sürdürdük.

”PAZARYERİ’NDE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİK”

Bu süreçte Pazaryeri Belediyesi olarak en önemli, en kaliteli hizmetlerimizden bir tanesi, sağlık hizmetleri oldu. 2019 yılında bir başladık 2024 yılında hala devam ediyoruz. Hasta yatağı hizmetimiz, tekerlekli sandalye hizmetimiz, yaşlılarımıza, ihtiyaç sahiplerimize aşevi hizmetimiz en önemşilerinden biri de hasta nakil aracı hizmetimiz oldu. Pazaryeri’nde bir ilki gerçekleştirdik. Pazaryeri ilçesindeki vatandaşlarımız hasta nakil aracıyla belediye ambulansıyla hastaneye randevusu alınıyor, hastaneye götürülüyor tedavisi ettirilip getiriliyor. Yatalak hastalarımızı hasta nakil aracımızla, diğer hastalarımızı da makam arabamızla taşıyoruz.

“BİLECİK’TE İLK VE TEK OLAN SERAMİK İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNİ PAZARYERİ’NE KURULACAK”

Bu süreci geçirirken aynı zamanda belediyecilik faaliyetlerimizi de yerine layıkıyla yerine getiriyoruz. Pazaryeri ilçesinin en önemli sorunlarından bir tanesi göreve geldiğimiz 2019 yılında gençlerimize iş imkanıydı. 2019 yılında Pazaryeri ilçesinde bir Zekiye Tekin olacak ki kapı kapı gezecek. Bakanlık Bakanlık gezecek hizmetlerini alacak dedik.  İşçisine asgari ücretin üzerinde maaş ödeyen fabrikalar gelsin dedik.

“PAZARYERİ’NDE İŞSİZLİK SORUNU BİTTİ”

Bilecik’te ilk ve tek olan Seramik İhtisas Organize Sanayi Bölgesini Pazaryeri’ne kurulacak. Memleketimize hayırlı olsun. Allah nasip ederse bin kişi çalıştıracak  Eczacıbaşı Fabrikamız da yakında 200 dönümlük arazide hafriyat çalışmalarına başlayacak. 2’nci OSB’den de  yer sözü aldık.

Organize Sanayi Bölgemizin birincisi doluyor. 1500 dönüm ilave alan açıldı. Geçtiğimiz hafta Bakanlığa gönderildi.  Bundan sonra bizim iş sorunumuz kalmadı. Kardeşlerimiz artık seçilen değil, iş seçen durumuna geldiler. Çalışmalarımıza devam edeceğiz.

“KONUT SORUNU ÇÖZÜLÜYOR”

Konut sorunu için de çalışmalarımızı yaptık. Gelmez dedikleri TOKİ Konutlarını yapıyoruz. 105 konut Çevre ve Şehircilik Bakanlığının bir projesi. Belediyemizin olmasa da takibi bize düşüyor. Biz de layıkıyla takibimizi gerçekleştirdik. Ankara yollarını aşındırdık. İlk defa bir TOKİ projesi sözü aldık, geldik. 105 konutun şu an sahipleri hazır.

İhtiyaç sahiplerinin  de konut sorunu var. Biz de TOKİ gibi kat karşılığı gelen binalarımızın içinde noter huzurunda çekilişle dar gelirli vatandaşlarımızı ev sahibi yapacağız inşallah.

“YAPARSA ZEKİYE TEKİN YAPAR”

Devletimiz arkamızda, hükümetimiz arkamızda yaparsa Zekiye Tekin yapar, yaparsa Ak Parti yapar diyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da büyüklerimiz desteğe hazır. Halkımızın da desteğiyle bu projeleri gerçekleştirmek bize nasip olacak inşallah

Kaynak: GAMZE ELMAS