Eczacıbaşı topluluğunun Bozüyük’teki tesis açılışına katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’dan bir müjde de Pazaryeri’ne geldi.

Bakan Kacır, açılışta yaptığı konuşmada yatırımlardan bahsederken, Pazaryeri ilçesinde Türkiye’de tek olacak seramik ihtisas sanayi bölgesi çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Yatırımın gerçekleşmesine büyük çaba sarf eden Pazaryeri Belediye Başkanı Tekin, yaptığı açıklamada, “Geçtiğimiz yıl önceki sanayi bakanımız Bursa milletvekilimiz sayın Mustafa Varank’a talebimizi bizzat iletmiştim. Bakanımızda dosyanı hazırla gel demişti. O gün hem ihtisas OSB hem de Bülent Eczacıbaşı’dan Pazaryeri ilçesine yatırım sözünü almıştık.

Hızlıca dosyamızı hazırladık ve bakanlığa sunduk. Ne mutlu ki bu gün Mehmet Fatih Kacır Bakanımız da yine Eczacıbaşı’nın başka bir açılışında müjdeyi verdi. Bülent Eczacıbaşı da “Kısa sürede Pazaryeri fabrikamızın temelini atacağız. Bizlere desteğini esirgemeyen Milletvekili Halil Eldemir ve AK Parti İl Başkanı Serkan Yıldırım'a da teşekkür ediyoruz.

Bizim Pazaryeri sevdamızla yaptığımız çalışmalarımızın meyvelerini alıyor olmamız bu günkü açılışta bizleri bir kez daha sevindirdi. Durmak yok gelişen Pazaryeri için hizmetlere devam.” İfadelerini kullandı. GAMZE ELMAS