30 Ağustos zaferinin 101’inci yıl dönümünü kutlayan Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, 30 Ağustos’un, Türk milletinin karşısına çıkan tüm engelleri milli birlik ve beraberlik içerisinde aşmasının somut bir göstergesi olduğunu söyledi.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlayan Belediye Başkanı Zekiye Tekin, mesajında şu ifadeleri kullandı.

“30 Ağustos 1922’de kazanılan büyük zafer, şanlı milletimizin eşsiz destanlarından biri olarak tarihteki yerini almıştır.

Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde kazanılan ve kurtuluş savaşımızın başarıya ulaşmasında en önemli etken olan bu büyük zaferin ardında milletimizin istiklal ve hürriyet aşkı ile kahraman ordumuzun cesaret ve fedakârlığı vardır.

Türk milleti, dün Çanakkale’de, İstiklal Harbi’nde olduğu gibi bugün de ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, birliğine ve dirliğine yönelik hain saldırılara karşı, geçmişten aldığı ilhamla, milli birlik ve beraberlik şuuru içinde, hür ve bağımsız yaşama azim ve kararlılığını ilelebet sürdürecektir.

Bizlere bağımsızlığımızı armağan eden ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları şehitlerimizi saygı ile anıyor, başta Pazaryeri’li hemşerilerimiz olmak üzere tüm ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum” KEMAL ATLAN