Bilecik Belediye Başkanı Melek Mızrak Subaşı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında"Bugün, Mustafa Kemal Atatürk'ün bizlere bir emaneti olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı coşkuyla kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.'' ifadelerini kullandı. 
Tüm çocukların bayramını kutlayan Başkan Subaşı mesajda şunları kaydetti: "Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı bu özel günde, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın bayramını gururla kutluyoruz.

Bugün, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 104. yıldönümü. 23 Nisan 1920'de, milletimiz egemenliğini ilan ederek tarihe yön vermiş ve gelecek nesillere özgürlüğün ve demokrasinin değerini aktarmıştır. Bugün, bu değerleri yaşatmanın ve güçlendirmenin onurunu taşıyoruz.

Sevgili çocuklar, sizler bizim en değerli varlıklarımızsınız. Sizler, ülkemizin geleceğini şekillendirecek olan gençlerimizsiniz. Sizlere olan inancımız sonsuzdur ve sizlerle birlikte daha aydınlık bir geleceğe yürüyeceğimize olan inancımız tamdır.

Bugün, tüm dünyaya barış ve kardeşlik mesajları verdiğimiz bir gündür. Çocuklarımızın neşesi ve umudu, dünyaya barışın ve sevginin gücünü hatırlatmaktadır. Bizler de bu günü, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza daha iyi bir dünya bırakma sözüyle kutluyoruz.

Sevgili vatandaşlarımız, bugün birlik ve beraberlik içinde daha güçlü, daha aydınlık bir Türkiye için bir araya gelmiş bulunmaktayız. Ülkemizin her köşesinde, çocuklarımızın gülüşleriyle dolu bir bayram geçmesini diliyorum. Çünkü iyi biliyorum ki onların gülümsemesi, ülkemiz adına güzel bir geleceğin de habercisi olacaktır. 

Bu duygularla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyorum." ifadelerini kullandı

Kaynak: EMİNE TÜRKSOY