Marmara Belediyeler Birliğinin (MBB) "Çözüm Üreten Kentler" mottosuyla düzenlediği Marmara Uluslararası Kent Forumunun (Marmara Urban Forum-MARUF) üçüncüsü İstanbul'da başladı.

Marmara Belediyeler Birliği tarafından uluslararası düzeyde düzenlenen Marmara Uluslararası Kent Formu (MARUF) 4-7 Ekim tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Bu yıl ana teması “Dayanıklılık ve Ötesi” olan forum çerçevesinde yapılan oturumunda Marmara Bölgesi’nde bulunan kentlerin belediye başkanları uyguladıkları dayanıklılık politikalarını anlattı. Moderatörlüğünü Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın yaptığı oturumunun konuşmacıları ise, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan, Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar ve Bilecik Belediye Başkanı Melek Mızrak Subaşı oldu.

BAŞKAN SUBAŞI ULUSLARARASI PLATFORMDA  BİLECİK’İ TEMSİL ETTİ

Bilecik’i birçok platformda temsil eden Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, Marmara Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen forumda “Dayanıklılık ve Ötesi” ana temalı Diyalog Marmara: Başkanlar Konuşuyor oturumunda bilgi ve deneyimlerini paylaştı.Gerçekleştirilen forum hakkında sosyal medya sayfasında paylaşım yapan Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, ‘’ Üyesi olduğumuz Marmara Belediyeler Birliği tarafından her yıl düzenlenen Marmara Uluslararası Kent Forumu’nun bu yıl “Dayanıklılık ve Ötesi” ana temalı Diyalog Marmara: Başkanlar Konuşuyor oturumuna konuşmacı olarak katıldım.  Bilgi ve deneyimlerin paylaşıldığı ve uluslararası geçerliliği olan etkinliklerde şehrimizi temsil etmeye ve şehirlerimiz için en güzel çalışmalara imza atmaya devam edeceğiz.’’ İfadelerini kullandı. GAMZE ELMAS