Bilecik Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, 12. Uluslararası İzmit Pişmaniye, Müzik ve Dans Festivali’ne onur konuğu olarak katıldı.

İzmit Belediyesi'nin pişmaniyenin ulusal ve uluslararası alanda tanıtılması amacıyla düzenlediği 12. Uluslararası İzmit Pişmaniye, Müzik ve Dans Festivali büyük bir coşkuyla gerçekleşti.

 İzmit sokaklarında düzenlenen kortej yürüyüşünde yurt içi ve yurt dışından gelen dans gösteri grupları, müzik ve dansları ile büyük ilgi gördü. Yürüyüş sonrası İzmit Kent Meydanına gelen konuklar, festival ateşini hep birlikte yaktı. Festival ateşinin yakılmasıyla Altın Pişmaniye Ödül törenine geçildi. Ödül töreni adeta bir ünlü geçidine sahne oldu.

Festivale onur konuğu olarak katılan Bilecik Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, “Fatma Başkanımızın nazik davetiyle 12. Uluslararası İzmit Pişmaniye Müzik ve Dans Festivaline onur konuğu olarak katıldım.

Bu muhteşem etkinlikte emeği geçen ve başarılı bir kadın yönetici olarak harika işlere imza atan İzmit Belediye Başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet’e teşekkür ve tebriklerimi sunuyorum.”dedi.  KIYMET TUNCA