Bilecik Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, basın mensuplarıyla bir araya geldiği toplantıda planlanan ve hayata geçirilen projeler hakkında bilgi verdi.

Sosyal belediyecilik kapsamında yapılacak projeleri sıralayan Başkan Subaşı, şu bilgileri verdi:

BİLECİK BELEDİYESİNİN İLK KÜTÜPHANESİ ÖNÜMÜZDEKİ AY HİZMETE GİRİYOR

Belediyesi tarafından Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde yeni bir kütüphaneyi hazırladıklarını kaydeden Başkan V. Subaşı, ‘’Kongre merkezinin fuaye alanında kapsamlı bir çalışma yaptık. Burada başta üniversite öğrencilerimiz olmak üzere birçok kesimden insanın faydalandığı güzel bir mekan hazırladık. Sınav döneminde öğrenciler burada ücretsiz ikramlarımızla sabah saatlerine kadar derslerini çalışabilecek, kitaplarını okuyabilecek’’ ifadelerini kullandı.

3 KREŞ AÇTIK 2 TANE DAHA KREŞ AÇMAYI PLANLIYORUZ

Bilecik Belediyesi tarafından 3 yeni kreşin açıldığını belirten Başkan V. Subaşı, ‘’Hedefimiz her mahalleye 1 kreş. Türkan Saylan, Zübeyde Hanım ve Sabiha Gökçen Çocuk Sosyal tesislerimiz hizmette.  Yeni çocuk sosyal tesisleri açmayı planlıyoruz’’

ŞEYH EDEBALİ YOLU ÇAY OCAĞI PROJESİ

Bilecik Belediyesi tarafından önümüzdeki dönemde gerçekleştirilecek projeler hakkında da bilgi veren Başkan V. Subaşı, ‘’Şeyh Edebali Yolunda Çay Ocağı Projemiz devam ediyor ve yakında bitecek. Türbe ve tarih şeridini ziyaret edecek misafirlerimiz türbe yolu üzerindeki alanda çay içebilecek gözleme ve benzeri ikramlarımızdan faydalanacak.’’

BAHÇELİEVLER MAHALLESİ DİKİŞ KURSU VE SPOR SALONU

Bahçelievler Mahallesine ilişkin projeleri de açıklayan Başkan V. Subaşı, ‘’Bahçelievler Mahallesinde Dikiş Kursu ve Spor Salonu açacağız. Hürriyet ve Bahçelievler Mahallemize hitap edecek. Aynı zamanda revize ettiğimiz Uğur Mumcu Parkı da tamamlanmak üzere.’’ İfadelerini kullandı.

BİLECİK’TE DOWN KAFE AÇILACAK

Bilecik Belediyesi tarafından Milli Egemenlik Parkında hazırlanan Down Kafe hakkında da bilgi veren Başkan V. Subaşı, Milli Egemenlik Parkımızda Down Kafe açılacak.

Santral Sokakta Yayalaştırma projemiz devam ediyor. Esnaf ve vatandaşlarımızla birlikte görüş alışverişinde bulunarak, Santral Sokakta güzel bir yayalaştırma projesini gerçekleştireceğiz. Ayrıca projelerimiz arasında İstasyon Mahallesinde yer alan TCDD Çocuk Kütüphanesi de yer alıyor.

 SOSYAL BELEDİYECİLİKTE HALKIN ESNAFI PROJESİ ÖRNEK BİR PROJE OLDU

İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde gerçekleştirilen Halkın Projesi hakkında da bilgi veren Başkan V. Subaşı, ‘’İBB ile yaptığımız protokolle birlikte Bilecik’te hem yerel esnaf kazanacak hem de ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız ekonomik anlamda rahat bir nefes alacak. Halkın Esnafı Projemizin protokolünü imzaladığımız günden bugüne, yani 4 ay gibi kısa bir sürede yaklaşık 600 aile tarafından başvuru aldık. Aldığımız başvuruların tamamı alanında uzman ekiplerimiz tarafından çok hassas bir şekilde incelendi. İncelenme süreçlerinin tamamlanmasıyla bugüne kadar yaklaşık 400 aileye Halkın Esnafı BiKart’larını teslim ettik. Bu süreçte yaklaşık 1 Milyon TL gibi bir rakamı kartlarımız üzerinden ailelerimize teslim etmiş olduk ve yardımlarımıza da devam ediyoruz.’’ Dedi.

ATIL TESİSLERİ GERİ KAZANDIRARAK HİZMETE SUNDUK

Açıklamasında ‘Önceki dönem yapılan ve atıl halde bırakılan birçok tesisi Bilecik halkına geri kazandırıyoruz.’’ İfadelerini kullanan Başkan V. Subaşı, ‘’Vadipark projemizle birlikte hem restoran kafe hem de düğün salonu olarak kullandığımız çok güzel bir alan var. Biz burada hem çocuklarımızı hem de yetişkin ve gençlerimizi çekeceğimiz bir alan yarattık. Halkımızın burada çok güzel vakit geçireceği hem de sosyalleşebileceği bir alan yaratarak çok büyük bir alanı halkımıza geri kazandırdık. Beşiktaş Mahallesinde bulunan ve çatısından kaynaklı hasar alan tesisi baştan yenileyerek, çocuk sosyal tesisi olarak halkımızın hizmetine sunduk. Ayrıca kanalizasyon ve altyapı projesi kapsamında yıllardır atıl halde olan biyolojik atıksu arıtma tesisimizi de faaliyete koyduk ’ Dedi. Betül Kesik

Editör: BETÜL KESİK