Belediye Başkanı Melek Mızrak Subaşı, geçtiğimiz hafta ihalesi yapılan ve alıcı çıkmayan AVM hakkında açıklamalarda bulundu.  

Bilecik Belediyesi Haziran ayı belediye meclis toplantısı, Belediye Başkanı Melek Mızrak Subaşı başkanlığında yapıldı. Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen toplantıda 5 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

MHP Grup Sözcüsü Buket Köse, gündem maddeleri görüşülmesinden önce söz alarak geçen hafta ihalesi yapılan ve alıcı çıkmayan AVM’nin ihale sürecini Başkan Subaşı’na sordu.

Meclis toplantısının başında söz alan CHP Grup Sözcüsü Gültekin Çalışkan, Pelitözü Göletinde giriş çıkışların ücetli olduğu söylentilerine yanıt vererek, alanın İl Özel İdaresinin tasarrufunda olduğunu, Bilecik Belediyesi ile ilgili bir konu olmadığını belirtti.

“DOSYA ALIMLARI ENGELLENDİ”

Başkan Subaşı, ihale öncesi AVM için 2 ciddi alıcının olduğu ancak yapılan açıklamalar sonrası ihaleye kimsenin katılmadığını söyledi. AVM’nin tekrar satışa çıkarılacağını söyleyen Başkan Subaşı, şunları aktardı:

“AVM satışı ile ilgili maalesef satışı gerçekleştiremedik. Çünkü bazı kişilerin canı çok yandı. 2 gün kala ihale ile ilgili bir açıklama yapma gereği hissettiler. Biz de onlarla ilgili yasal süreci başlatmış bulunuyoruz. 2 alıcı ciddi anlamda AVM satışı ile ilgilenmişlerdi. Ama dosya alımları bir şekilde engellendi. Tabi ki yılmayacağız, gerekli prosedürler uygulanarak satış tekrar yapılacak.

Satışın artı  KDV olarak yapılması ile ilgili ise ben de artı KDV ile satışın yapılmasını istemem. KDV olmazsa daha hızlı alıcı bulabilirim. Bununla ilgili bilirkişilere sorduk. Durum ticari olduğu için artı KDV eklemek zorundayız.”

BAŞKAN SUBAŞI’DAN MESAİ ÜCRETİ AÇIKLAMASI

Diğer yandan MHP’li Köse, Bilecik Belediyesinde çalışan bazı işçilerin mesailerinin kesildiği yönündeki iddiaları Başkan Subaşı’nın cevaplaması üzerine yöneltti. Başkan Subaşı, 75 günlüğüne gelen belediyenin yaptığı zamla büyük bir uçurum oluştuğunu, Park ve Bahçeler’de çalışan bir işçinin mesailerle birlikte maaşının 48 bin TL’ye ulaştığını bu rakamların belediye bütçesinde büyük bir yük oluşturduğu için bu mesaileri kısma yoluna gittiklerini belirtti.

Kaynak: KORKMAZ KESİK