Söğüt Belediye Başkanı İsmet Sever, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayarak bir mesaj yayınladı.

Başkan Sever, “19 Mayıs 1919 gününü Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, aziz milletimizle birlikte büyük istiklal mücadelesini başlatmak için Samsun'a ayak bastığı gündür. O gün azim, inanç, fedakârlık ve gönül birliğiyle, ülkemizi işgal edenlere karşı durarak, tarihte eşine az rastlanır bir destanı milletçe yazmaya başladığımız ilk gündür.

Aziz şehitlerimizin dönemin çok ağır şartlarına rağmen canları pahasına savundukları bu cennet vatan üzerinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin istikbali, işte bu istiklal şuuruyla yetişen gençlerimize emanettir. Onların yüzlerindeki ışıkta, gözlerindeki pırıltıda her geçen gün daha da güçlenen Türkiye'mizin aydınlık geleceğini görüyor, gençlerimize güveniyoruz. Unutmamalıyız ki, ancak gençlerine güvenen, gençlerini en iyi şekilde yetiştiren milletler gelecekte de var olabilecektir. Onun içindir ki geleceğimizin güvencesi gençlerimizin yarınlara en iyi şekilde hazırlanmasına imkân sağlamak ve onlara müreffeh bir ülke bırakmak öncelikli çabamızdır.

Bu duygularla, bütün milletimizin, Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmetle, şükranla anıyorum.” İfadelerine yer verdi. NEVZAT KAPTAN