Osmaneli Belediyesi Hayvan Hastanesi 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde minik ziyaretçilerini ağırladı.

Osmaneli Belediyesinin hayvanların refahını ve korunmasını her zaman ön planda tuttuğunu belirten Belediye Başkanı Münür Şahin, “Bu özel günde, hayvanları koruma ve onlara sevgi gösterme farkındalığını artırmak amacıyla Osmaneli Belediyesi Hayvan Hastanesi'nde öğrenci ziyaretçilerimizi ağırladık.

Osmaneli Belediyesi Hayvan Hastanesi, mahallelerimizdeki sokak hayvanlarının sağlık ihtiyaçlarını karşılayan, tedavi eden ve bakımını üstlenen bir merkezdir. Bugün, hastanemizi ziyaret eden öğrencilerimize hayvan sağlığı ve bakımı hakkında önemli bilgiler aktardık.

Eğitim ve farkındalık, hayvanları korumanın en önemli adımlarından biridir. Çocuklarımıza hayvan sevgisi ve saygısı aşılayarak, gelecek nesillerin daha duyarlı ve bilinçli olmalarını hedefliyoruz. Hayvanlarla dost olmanın ve onların ihtiyaçlarına duyarlılık göstermenin toplumumuzun bir parçası olduğunu vurguluyoruz.

Hep birlikte, daha iyi bir dünya için el birliğiyle çalışmaya devam edeceğiz. Hayvanlarımıza sahip çıkmak, sadece bugün değil, her gün önemlidir. Onların haklarına saygı gösterelim, onları sevelim ve koruyalım.” İfadelerine yer verdi. NEVZAT KAPTAN