10 ilimizde yaşanan depremin yarattığı sıkıntıları ortadan kaldırmak için tüm Türkiye seferber oldu.

Osmaneli Belediyesi olanakları  ve ilçe halkının desteğiyle ilk günden beri deprem bölgesinde olduklarını belirten Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, “İş Makineleri, kamyon, hasta nakil aracı, çadır, otobüs, ekipman, giyecek, yiyecek vb yardımları ve belediyemiz kurtarma ekiplerini deprem bölgelerine gönderdik. Göndermeye de devam ediyoruz.

Deprem bölgelerini ziyaret etmek için yöneticilerimizden bir gurup Malatya’dan başlayarak depremden etkilenen bölgelerdeyiz. Uğradığımız her yerde insanlar yaşadıkları deprem felaketine rağmen sağduyulu ve devletine güveniyor ve yaraların sarılacağına yürekten inanıyor.

Dünyada yaşanan en büyük depremlerden birini yaşadık ve 13.500.000 kişilik bir bölge 10 il depremden etkilendi.Türkiye güçlü bir ülke,devlet tüm kurumlarıyla deprem yerlerinde.Halk devletine güveniyor ve kısa sürede yıkılan yerlerin eskisinden daha sağlıklı inşa edileceğini biliyor. Acılar büyük olsa da deprem felaketi Allah’tan gelen bir sınav. İnançlı insanlar olarak dayanışma ile birlik ve beraberlik içinde bugünleri geçeceğiz inşallah.”dedi.

Editör: BETÜL KESİK