Osmaneli ilçesinde yapılan millet bahçesinde UEFA standartlarında doğal çim saha ve geleneksel Türk sporları sahasındaki inşaat çalışmalarını inceleyen Belediye Başkanı Münür Şahin, “Osmaneli, spor turizmi açısından sahip olduğu tesisler ve yeni yatırımları ile spor organizasyonlarında aranan merkez oluyoruz.” dedi.

Başkan Şahin, yeni yatırım ve hedeflerle ilgili şu ifadelere yer verdi:

“ Osmaneli spor tesislerinin yanında otelleri ve her yıl arttırdığımız yatak kapasitemizle her gün organizasyon kapasitemizi arttırıyoruz.

Millet Bahçesi içinde UEFA Standartlarında 110X68 doğal futbol sahamızda alt yapı işlemlerini tamamlamak üzereyiz. Çimleme işlemlerine Nisan ayında başlayacağız.

Aynı alan çevresinde oluşturduğumuz doğal çim alan geleneksel Türk Sporları için ilçemize ayrı değer katacak. Aynı alanda yapacağımız kamp merkezi ve çocuk ve gençlerimiz için uluslararası yabancı dil okulu projemizi de sürdürüyoruz. Burada yapacağımız Osmaneli Konakları mimarisindeki küçük evler konsepti spor organizasyonlarına da hizmet edecek.

Birçok tesisin içinde yer alacağı “Osmaneli Millet Bahçesi ”projemiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından bizzat desteklenen ve Bilecik ziyareti sırasında da devam eden Projeler içerisinde yer verdiği ilçemizin değerini arttıracak proje. Cumhurbaşkanımıza İlçe halkı adına teşekkür ediyoruz.

Tüm projelerimize destek veren Milletvekilimiz Selim Yağcı ve Millet Bahçesi Projemize destekleri için Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’a, İl Başkanımız Serkan Yıldırım ve Bilecik Valimize, Kaymakamımıza teşekkür ediyoruz.”