Irak'ın kuzeyinde bir üs bölgesine sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada 6 asker şehit olurken, 7asker de yaralandı.

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, yaşanan acı olay sonrası yaptığı açıklamada, “Bölgemizde ABD ve diğer emperyalist ülkelerin Türkiye sınırında oluşturmaya çalıştıkları terör devletine izin vermemek için kahramanlarımızın sınırlarınız ötesinde kurdukları güvenlik bölgelerine saldırılar ne yazık ki devam ediyor. Sert kış koşullarına rağmen kahraman askerlerimiz teröre geçit vermiyor. Sözde NATO müttefikimiz ABD'nin verdiği silahlarla karakollara saldıran teröristlere gereken cevabı kahramanlarımız veriyor.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği ve asla vazgeçmediği Misakı Milli sınırlarımızın güvenliğimiz için ne kadar önemli olduğunu görüyoruz. Son terör saldırıları da gösteriyor ki Misakı Milli sınırlarımız terörizme geçit vermeyecek vazgeçilmez kırmızı çizgimiz.

Büyük Türkiye, Güçlü Türkiye emperyalistlere ve terörizme geçit vermeyecek. ABD ve uzantıları emperyalistler bir an önce Misakı Milli sınırlarımızdan çıkarılacak. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği sınırları savunmamızın başlangıcı sayması tüm emperyalist ülkeleri çıldırtıyor.

Bugün Kuzey Irak'ta şehit olan kahramanlarımızı rahmetle, minnetle ve dua ile anıyoruz. Yaralı askerlerimize acil şifalar diliyoruz. Şehit ailelerimizin ve tüm Türk halkının başı sağ olsun.

Tüm Atatürkçüler olarak bizlerin güvenliğimiz için Gazinin vazgeçilmez saydığı Misakı Milli sınırlarına sahip çıkması ve başta ABD ve tüm terör örgütleri olmak üzere Türkiye'yi hedef seçen tüm unsurların Misakı Milli sınırlarımızdan çıkartılmasını sağlamak için birlik ve beraberlik içinde olması gerekir.” NEVZAT KAPTAN

Editör: BETÜL KESİK